Здобуток контрнаступу – звільнення нашого моря – військовий експерт

Фото: ЗСУ

Український контрнаступ не мав очікуваного успіху, адже з самого початку пішов не за планом. Українці за майже шість місяців просунулися лише приблизно на 20 км углиб. Про це написало видання «The Washington Post», спробувавши розібратись в причинах поразки українського прориву.  

Але керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Петро Лакійчук вважає, що контрнаступ мав, як поразки, так і перемоги.

Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».  

«Я раджу подивитись, що відбулось в 2023 році. Ми звільнили половину Чорного моря. Перенесіть цю площу на контурну карту України, щоб зрозуміти, яку величезну роботу провели Збройні Сили України, виганяючи ворога з нашого моря. І треба розуміти, що так, в 2022 році ми мали успіхи, перемоги. І в 2023 році , звільняючи море, хоча це не остаточна перемога, ми маємо великий стратегічний успіх. Щодо подій в 2023 році на суші. Ми маємо такі емоційні гойдалки: то все добре, то все погано», – зазначає експерт.

Скриншот з програми «Першого  Західного» 

 На його думку, головним недоліком, який сильно вплинув на український контрнаступ, стали несвоєчасні постачання зброї від наших партнерів.

«І справа навіть не в кількості, а в ритмічності. Якщо ви заявили термінів, то термінів треба дотримуватись. Командування нашого Генштабу  доводиться все розраховувати із заяв наших партнерів і ділити на третину.

Були також прорахунки оперативно-тактичного характеру щодо способів і напрямків наступу. Дискутувати тут можна, бо кожен варіант має свої плюси і мінуси. Але ворогу вдалося накопичити необхідну кількість зброї і засобів і влаштувати лінію оборони так, що прорвати ми її не змогли. Ну що ж війна – це хвилеподібна дія», – каже Петро Лакійчук.

оренда квартири Львів

Новини