Зеленський на Генасамблеї ООН переконуватиме партнерів надати дозвіл на далекобійні удари
- Понеділок, 16 вересня 2024
Британські представники кажуть, що зустрічі керівників, які з’їдуться на вересневу Генеральну асамблею ООН у Нью-Йорку, будуть місцем узгодження ключових питань подальшої підтримки України у боротьбі проти російської агресії. 24 вересня там має промовляти президент США Джо Байден, а наступного дня – 25 вересня говоритиме президент України Володимир Зеленський.
Про це повідомляє Голос Америки.
Зокрема, на Генасамблеї ООВ в Нь-Йорку йтиметься про згоду держав, які постачають Україні так звану далекобійну зброю, на застосування її проти цілей вглибині російської території, звідки Росія завдає кривавих і руйнівних ударів по українських містах.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі, який разом з держсекретарем США Ентоні Блінкеном 11 вересня відвідав Київ, а 13 вересня був з прем’єр-міністром Кіром Стармером у Вашингтоні, сказав, що головні теми будуть «продовжені на Генасамблеї в ширшому колі».
«Важливо, щоб союзники, які підтримують Україну, мали спільну стратегію», – наголосив урядовець в інтерв’ю британському телебаченню 15 вересня.
Київ уже тривалий час переконує, що удари по цілях в Росії не лише відповідають праву України на самооборону відповідно до Статуту ООН, але й можуть бути чинником у тому, щоб змусити Росію припинити війну.
Загальні дебати на Генасамблеї ООН починаються 24 вересня і того ж дня там має промовляти президент США Джо Байден, а наступного дня – 25 вересня говоритиме президент України Володимир Зеленський.
Президент Зеленський казав, що планує особисто ознайомити західних партнерів і зокрема президента Байдена, а також кандидатів на американських президентських виборах Дональда Трампа і Камалу Гарріс з так званим «планом перемоги».
«Пакет перемоги, який я представлю президенту Сполучених Штатів, може прокласти шлях до надійного миру – до повної реалізації Формули миру», – сказав Зеленський 13 вересня.
Він окремо наголошував на потребі «далекобійності, достатньої для того, щоб змінити перебіг війни та змусити Росію шукати миру».
Після чергових російських бомбардувань українських міст Володимир Зеленський заявив 15 вересня:
«…Протиставити цьому терору можна лише системне рішення. Це рішення щодо далекобійності. Щоб знищити російську військову авіацію там, де вона базується. Це очевидне, логічне рішення. Ми пояснили вже всім партнерам, чому Україні дійсно потрібна достатня далекобійність. І кожен такий російський удар, кожен прояв російського терору, як сьогодні проти Харкова, проти нашої Сумщини, проти нашої Донеччини, – все це доводить, що далекобійність має бути –і має бути достатньою. Ми очікуємо відповідних рішень передусім від Сполучених Штатів, Британії, Франції, Німеччини, Італії – усіх, хто може своєю рішучістю допомогти в порятунку життів».
Зараз виглядає, що саме Британія намагається бути лідером серед західних партнерів у досягнення згоди на застосування західних ракет проти цілей на території Росії.
Прем’єр-міністр Кір Стармер після переговорів у Вашингтоні у вересні матиме низку зустрічей з європейськими союзниками, зокрема з прем’єр-міністркою Італії Джорджею Мелоні, а також з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
Україна вже отримувала від Великої Британії та Франції крилаті ракети з радіусом дії приблизно 300 кілометрів.
Участь у виробництві тих британсько-французьких ракет Storm Shadow/SCALP бере також Італія.
Роль США у їхньому застосуванні також вирішальна, бо для керування ракетами використовуються американські військові технології і системи.
Погрози російського президента Путіна щодо можливості застосування західних ракет по цілях в Росії пролунали нещодавно як нагадування, що деякі західні лідери остерігаються так званої ескалації чи розширення російсько-української війни.
Але також дуже гучно на Заході лунають голоси тих, хто каже, що Київ має отримати від міжнародних партнерів усе, що потрібно, щоб захиститися і змусити Москву відмовитися від сподівань на російську перемогу внаслідок обмеження і послаблення західної підтримки Україні.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин