Зеленський не виключає російських атак на українські АЕС

Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський не виключає, що російських атак може зазнати інфраструктура українських АЕС і у зв’язку з цим просить надати Україні сучасні засоби ППО.

Про це він сказав у середу, виступаючи по відеозв’язку на засіданні Євроради, пише Інтерфакс-Україна.

«Росія вже знищила майже всю нашу теплову енергетику. Греблі та обладнання гідроелектростанцій, а також газова інфраструктура зазнають терористичних атак. Росія не відмовляється від радіаційного шантажу і, зокрема, продовжує жорстоко гратися з безпекою Запорізької АЕС. Ми не виключаємо, що інфраструктура інших наших атомних електростанцій і розподільчих мереж також перебуває під загрозою з боку російського терору», – зазначив він.

«Це може зупинити тільки ППО – конкретні системи, такі як «Patriot», «Iris-T», «Samp-Т», Nasams. Системи, які у вас є. Вони потрібні Україні просто зараз – потрібні, щоб перешкодити Путіну використовувати терористичні методи», – наголосив Зеленський.

Він визнав, що «російська армія відчуває свою силу практично в усьому, що належить до збройного компонента. І саме завдяки цій силі – в артилерії, в техніці, в умінні діяти в небі – вони чинять на нас тиск на фронті і поступово рухаються. Путін тепер сподівається, що йому вдасться домогтися успіху у своєму контрнаступі, і єдиним корінням цієї надії є брак зброї серед наших солдатів».

«Ми активно працюємо зі Сполученими Штатами, щоб домогтися належного рішення Конгресу щодо американського пакета підтримки. І я прошу кожного з вас підключитися до спілкування з нашими американськими партнерами, щоб їхня підтримка була реальною», – звернувся він.

Зеленський подякував кожному за ініціативи та участь у коаліціях з підтримки України, наших сил оборони та безпеки: «Я дякую всім, чиї зусилля дійсно ефективні. Але, на жаль, ми поки що не бачили мільйона артилерійських снарядів з Євросоюзу, про які так багато говорили».

«Крім того, деякі інші ініціативи ще не реалізовано повною мірою, і це насамперед позначається на тому, чим можуть скористатися наші солдати на фронті та чого їм ще, на жаль, доведеться чекати. Прошу прискорити реалізацію наших із вами домовленостей – як щодо постачання та спільного виробництва озброєння і боєприпасів, так і щодо фінансування відповідних проєктів», – сказав Зеленський.

Нам потрібно, сказав також Зеленський, «щоб Європейський Союз виконав свої обіцянки, і наш народ повинен бачити, як Україна наближається до повноправного членства».

«Червень – вдалий час, щоб фактично почати переговори з Україною про членство. Тому нам необхідно прийняти переговорну основу і провести першу міжурядову конференцію», – заявив він.

«Російські активи, які зараз заморожені, мають бути використані для захисту життів від російського терору. Це теж справедливо. І, будь ласка, постарайтеся обмежити доходи Росії», – звернувся до членів Євроради Зеленський.

За його словами, «Європа може забезпечити нульову терпимість до всього, що приносить Росії прибуток від терору і дестабілізації. Це теж буде справедливо. Але це також буде ефективно».

оренда квартири Львів

Новини