Зеленський обговорив із Макроном його майбутній візит в Україну

Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський обговорив зі своїм французьким колегою Емманюелем Макроном його майбутній візит в Україну.

Про це він повідомив у Twitter (X).

«Доручили політичним і військовим радникам розпочати підготовку майбутнього візиту французького президента до України та прискорити переговори щодо двосторонньої угоди про безпекові гарантії в межах Вільнюської декларації G7», – зазначив український лідер.

За словами Зеленського, він подякував Макрону за запуск ініціативи «Артилерійська коаліція» та за оголошене в її межах зобов’язання Франції виготовити для України десятки передових артилерійських систем «Цезар» у 2024 році та боєприпаси до них.

Сторони також обговорили ситуацію на полі бою та оборонні потреби України, зокрема пріоритетні для включення в наступний військовий пакет допомоги від Франції. Важливо й надалі посилювати українську систему ППО, наголосив глава держави.

«Я вдячний за активне сприяння французькому бізнесу, який інвестує та готовий збільшувати інвестиції в Україну попри війну», – вказав Зеленський.

Український президент також повідомив, що він розповів Макрону про початок підготовки Глобального саміту миру, куди, зауважив він, важливо залучити якнайширше коло країн до участі в ньому.

Раніше президент Франції заявив, що в лютому здійснить візит до України, щоб завершити двосторонню угоду про «гарантії безпеки» та анонсував постачання далекобійних ракет і авіабомб.

Франція та Україна вели двосторонні переговори щодо договору про безпеку з жовтня.

Також повідомляли, що Франція з січня почне щомісяця передавати Україні десятки авіабомб, які адаптували до літаків радянських моделей, та на тисячу більше артилерійських снарядів.

оренда квартири Львів

Новини