Зеленський обговорив з прем’єром Японії потребу України в нелетальному озброєнні та безпекову угоду

Фото: Зеленський, Телеграм-канал

Президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою подякував уряду країни та всьому народу за масштабну й різнобічну допомогу, поінформував про потребу України в нелетальному обладнанні та підготовку двосторонньої безпекової угоди.

Про це Зеленський повідомив у соцмережах.

«Відстань між нашими країнами не перешкода для тепла ваших сердець, яке відчувають українці. Японія вже надала Україні фінансової підтримки на понад 12 мільярдів доларів та анонсувала додаткову допомогу на поточний рік.

Вдячний особисто Прем’єр-міністру за проведення в Токіо у лютому Японсько-української конференції, на якій було підписано понад 50 двосторонніх угод. Домовилися сприяти їх якнайшвидшій реалізації».

Також, за словами Зеленського, він розповів про ситуацію на полі бою, зокрема про російський повітряний терор. З початку року Росія випустила по Україні майже тисячу ракет, приблизно 2800 «шахедів» і майже 7 тисяч керованих авіабомб.

Наголосив на посиленні санкційного тиску на Росію та створенні механізму конфіскації заморожених російських активів. У цьому контексті запровадження Японією вже 23-го пакету санкцій проти Росії за війну в Україні – це гарний приклад для інших міжнародних партнерів.

Поінформував про потребу України в нелетальному обладнанні: у спеціальній техніці для облаштування фортифікацій, розмінування та медичної евакуації.

Окрім того Зеленський обговорив з премʼєр-міністром Японії Фуміо Кішідою стан підготовки двосторонньої безпекової угоди за підсумками трьох раундів переговорів.

оренда квартири Львів

Новини