Зеленський підписав закони про штрафи для ухилянтів та про добровільну мобілізацію засуджених

Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський підписав закони про збільшення штрафів за порушення мобілізації і військового обліку та добровільну мобілізацію окремих категорій ув’язнених до лав Збройних сил України.

Зокрема, на сайті парламенту вказано, що 17 травня закон про збільшення штрафів за порушення мобілізації та військового обліку повернули із підписом президента.

Закон передбачає, що за порушення правил військового обліку (стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення) встановлюватимуться такі штрафи:

  • в мирний час – від 3400 до 5100 гривень;
  • повторно впродовж року – від 5100 до 8500 гривень;
  • в особливий період – від 17 000 до 25 500 гривень.

Водночас за порушення законодавства про оборону та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП) планується встановити такі штрафи:

  • в мирний час – від 5100 до 8500 гривень для громадян, від 17 000 до 25 500 гривень – для посадових і юридичних осіб;
  • повторно впродовж року – від 8500 до 11 900 гривень для громадян, від 25 500 до 34 000 гривень – для на посадових і юридичних осіб;
  • в особливий період – від 17 000 до 25 500 гривень для громадян, від 34 000 до 51 000 гривень – для на посадових і юридичних осіб.

Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.

Також президент Зеленський підписав закон, який передбачає добровільну мобілізацію окремих категорій ув’язнених до лав Збройних сил України.

Він передбачає можливість для засуджених вийти на волю за умовно-достроковим звільненням для військової служби за контрактом.

Вирішувати, чи можна звільняти людину умовно-достроково заради мобілізації, буде суд на підставі погоджень медичної комісії, ТЦК і військової частини, де ця людина буде служити.

Засуджені за умисне вбивство двох або більше людей, зґвалтування, сексуальне насильство мобілізуватися не зможуть.

Також до лав ЗСУ не зможуть вступити корупціонери, ті, хто вчинив злочини проти основ національної безпеки України, а також особи, котрі займали особливо відповідальне становище – зокрема, депутати та міністри.

Закон передбачає, що контракт таких військовослужбовців закінчиться із закінченням особливого періоду військової служби, або оголошенням рішення про демобілізацію. Відпустку таким військовослужбовцям не надаватимуть.

оренда квартири Львів

Новини