Зеленський про падіння Іл-76: Україна буде наполягати на міжнародному розслідуванні

Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський заявив, що потрібно встановити всі чіткі факти щодо падіння російського літака Іл-76 24 січня – Україна буде наполягати на міжнародному розслідуванні.

Про це йдеться у його вечірньому зверненні.

«Перше. Викликав Умєрова, Залужного, Шапталу, Буданова та Малюка – доповіли щодо ситуації з літаком та обміном.

Очевидно, що росіяни граються із життями українських полонених, із почуттями рідних та з емоціями нашого суспільства.

Потрібно встановити всі чіткі факти. Настільки, наскільки це можливо з урахуванням того, що падіння літака сталося на російській території – поза нашим контролем.

«Факти» – це головне слово зараз».

За словами президента, він заслухав Головкома та Генштаб щодо застосування Повітряних сил. ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Міністр закордонних справ поінформувати партнерів щодо наявних даних. Україна буде наполягати на міжнародному розслідуванні.

Також, як повідомив Зеленський, були доповіді щодо ситуації на передовій – ключовий напрямок. Особлива увага – Авдіївка, інші позиції на Донеччині, а також Куп’янський напрямок: «Робимо все, щоб посилити наших воїнів».

Окрім того, є важливе рішення сенатського комітету Сполучених Штатів щодо конфіскації російських активів.

Президент поінформував про розмову із канцлером Німеччини. Йшлося про подальшу взаємодію. Це стосується й нашої оборони – насамперед, звичайно, захисту від російських ракет і дронів. Також говорили й про економіку та політичну взаємодію на рівні всього Євросоюзу. Зокрема, це стосується макрофіну.

«Ще одне. 700 днів повномасштабної війни – війни цих російських нелюдів проти України й самого життя. Черговий російський удар по Одесі – ракети, «шахеди». Обстріл Херсона та області. Нікополь, Дніпро, інші міста Дніпропетровщини. Наша Донеччина.

Україна пройшла колосальний шлях. Вистояла. І має захиститися. Повинна захистити – наших людей, інтереси нашої держави».

оренда квартири Львів

Новини