Зеленський про позицію США щодо України в НАТО: Це не політика лідерів світу

Скрин з відео: Офіс президента

Позиція нинішньої влади США, а також кандидата в президенти країни Дональда Трампа щодо відмови запросити Україну в НАТО не відповідає «політиці лідерів світу».

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю з колумністкою видання The Philadelphia Inquirer Труді Рубін, пише «Європейська правда».

Зеленський констатував, що адміністрація Джо Байдена не готова дати Україні запрошення до членства в Альянсі, а Трамп «говорить про те, що якби не НАТО, то війна (Росії проти України. – ред.) могла б не початись».

«Я вважаю, що це політика «крок уперед – два кроки назад». І я не вважаю, що це політика лідерів світу. Це обережні кроки. Це кроки саперів на мінному полі. І якщо для нас сьогодні в НАТО немає запрошення, ми просимо конкретики».

На думку президента, «якщо Америка боїться дратувати Путіна» – що він назвав причиною незапрошення України в НАТО – Київ просить дати засоби для оборони від російської агресії.

«Ми просимо Patriot, ми просимо достатню кількість F-16, ми просимо можливості використовувати зброю, щоб захистити себе. Якщо НАТО ще не готовий нас захистити і взяти у свій союз, то ми просимо дати все, щоб ми могли захистити себе самі», – підсумував Зеленський.

Раніше у Державному департаменті США заявили, що не обговорюють жодні формулювання із майбутнього комюніке саміту НАТО у Вашингтоні на тлі поширених у пресі повідомлень про суперечки стосовно того, як буде сформульований пункт про членство України.

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що сподівається на закріплення в рішенні Вашингтонського саміту НАТО формулювання про незворотність євроатлантичного курсу України.

оренда квартири Львів

Новини