Зеленський про пропозицію Орбана щодо припинення вогню: Не можемо довіряти Путіну

Скрин з відео: Bloomberg TV

Президент Володимир Зеленський на пропозицію від прем’єра Угорщини Віктора Орбана під час його візиту до України про невідкладне перемир’я заявив, що Україна не довіряє правителю країни-агресорки Росії.

Про це пише «Європейська правда» з посилання на інтерв’ю Bloomberg TV.

Зеленський підкреслив, що не можна просто говорити про припинення вогню, потрібний план.

«Ми, в принципі, не можемо довіряти Путіну, бо для нас він вбивця і агресор. Важливо, що Угорщина визнає, що Росія – агресор, що визнає територіальну цілісність і суверенітет України».

Зеленський нагадав, що Україна мала «сотні зустрічей» ще з часів Мінських угод з домовленостями щодо перемир’я і Росія все це зривала.

«Тому тільки якщо це буде на міжнародному зрозумілому майданчику у присутності країн, лідерів, яким довіряють. Вони мають різні думки щодо етапів закінчення цієї війни, але ми всі повинні бути на одному боці, повинні довіряти одне одному», – пояснив президент.

Також, за його словами, має бути розуміння, що Росія не буде використовувати припинення вогню для накопичення техніки на окупованій території України, у той час як Україна, будучи зв’язаною умовами перемир’я, не буде зупиняти її своїми ударами.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан визнав, що Зеленський у розмові відкинув запропоноване ним «перемир’я» України з Росією із замороженням поточної лінії фронту.

Угорський лідер під час візиту до Києва заявив, що просував ідею невідкладного перемир’я, яка є у всіх проросійських «мирних планах», але не став наполягати на ній.

За словами Орбана, президент України заявив, що сумнівається у логіці плану Орбана і не підтримує його, оскільки Україна має поганий досвід спроб перемир’я з Росією.

Подібні перемир’я «не були добрими для України», переказав його слова Орбан.

Також стало відомо, що після завершення зустрічі лідерів у Києві очільник МЗС Угорщини зателефонував російському главі МЗС Сергєю Лаврову.

оренда квартири Львів

Новини