Президент про саміт G7 в Італії: Буде більше ППО для міст Украни

Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський за результатами саміту Групи семи в Італії відзначив, що головним його результатом стали домовленості, які забезпечать “більше ППО” для наших міст. Також, за його словами, зараз є 17 угод безпекових угод, ще 10 – готуються до підписання.

Про це йдеться у його зверненні.

«Майже всі наші зустрічі тут, на саміті G7, «Великої сімки», та на полях саміту – саме про те, про що кажуть наші військові, про наші потреби й про наші можливості зараз, якщо постачання буде достатнім і вчасним. З усіма лідерами ми говоримо про прискорення відправки в Україну заявлених пакетів.»

Зеленський зазначив, що головний результат для України – буде більше ППО для наших міст: «Patriot – це вже фактично українське слово. Буде й більше техніки та інших необхідних речей для фронту. Вирішено і щодо використання російських активів на користь України, є перший вагомий крок G7 щодо 50 мільярдів доларів».

Також, за словами президента, є ще дві безпекові угоди. «Історичний результат зі Сполученими Штатами – двостороння безпекова угода, яка виводить наші відносини на рівень справжнього союзництва. Це найсильніша угода з Америкою за всі 33 роки нашої незалежності. Є юридично зобовʼязувальна частина угоди, є абсолютно корисні деталі щодо ППО, щодо літаків. Ми зафіксували, що Америка допомагатиме Україні в постачанні ескадрилей винищувачів – стільки винищувачів, скільки потрібно Україні. Будемо над цим працювати. Говорив із лідерами і про прискорення підготовки пілотів. Що важливо – в угоді з Америкою тепер зафіксовано, що буде підтримка України і в час війни, і в час миру. Реально довготривало».

Окрім того, є дуже перспективна безпекова угода з Японією – це перша така угода з країною з-поза меж НАТО, з Тихоокеанського регіону. Україна вивела відносини з Японією на такий зміст, який мають далеко не всі європейські країни.

«Україна дуже це цінує. Ми працюємо разом і в безпековій сфері, і в політичній, і в економічній. Зафіксовано 4,5 мільярда доларів підтримки від Японії на цей рік. Ми зацікавлені також, щоб Україна та Японія були максимально партнерами у відбудові – у поверненні нормального життя нашим людям. І це буде. Ми про це також домовилися».

Володимир Зеленський наголосив зараз уже є сім безпекових угод – з усіма країнами G7. І загалом уже 17 угод підписані, ще 10 – готуються до підписання.

оренда квартири Львів

Новини