Зеленський: Путін аплодуватиме стоячи, якщо Байден не приїде на Саміт миру

Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський вважає, що «Путін аплодуватиме стоячи», якщо на Саміті миру в Швейцарію не приїде президент США Джо Байден. За його словами, російський правитель пробує організувати якусь свою платформу.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на слова Зеленського під час пресконференції в Брюсселі.

Глава держави зазначив, що дуже хотів би, аби на саміті у Швейцарії особисто був присутній президент Байден.

«Я знаю, що Америка підтримує саміт, але ми з вами не знаємо, на якому рівні. Я вважаю, що це не дуже сильне рішення, при всій повазі до кожної людини у Сполучених Штатах Америки», – сказав Зеленський.

«Я вважаю, що президент Байден потрібен Саміту миру, потрібен іншим лідерам, які дивляться на реакцію Сполучених Штатів Америки. Неприсутність його – цьому тільки буде аплодувати Путін, особисто аплодувати Путін, при чому стоячи», – додав Володимир Зеленський.

За його словами, Україна також очікує відповіді щодо присутності на саміті від Китаю, Бразилії та кількох африканських країн.

Президент України додав, що зараз буде Саміт миру, який організовує весь світ, «а потім буде щось, що спробує зробити Росія».

Зеленський розповів, що на фоні Саміту миру у Швейцарії, який організовує влітку Україна, російський правитель Володимир Путін вирішив влаштувати якусь «паралельну платформу».

«Ми запропонували дипломатичний шлях – Саміт миру… Ми звертаємося до лідерів світу, якщо ти хочеш миру, то давайте зустрічатися на Саміті миру. І абсолютно справедливо, що цей майданчик готуємо ми разом із іншими партнерами, бо війна у нас, тому ініціатива повинна бути у нас. Ми – жертва, на нас напали, нас вбивають.

Не треба шукати альтернативи. Треба йти цим шляхом, якщо є інші думки, будь ласка, приїжджайте на саміт у нас відкритий мікрофон. Будь-яка держава може приїхати і відстоювати свою думку і пропонувати пропозиції щодо дипломатичного закінчення війни…

Путін дуже боїться Саміту миру. Він думав, що 90 країн нас не підтримають. Він зривав цей Саміт і продовжує це робити. І тому зараз думає влаштувати якусь паралельну платформу. Є лідери, які досі ще не висловилися. Я вважаю, що є ті, хто може підтримати Росію, значить вони підтримують війну».

Нагадаємо, Зеленський повідомив, що вже 90 країн підтвердили свою участь у Саміті миру та закликав лідерів США і Китаю особисто взяти участь у цій події.

оренда квартири Львів

Новини