Зеленський: Україна не має права і не буде застосовувати зброю партнерів на територіях інших країн

Фото: ОП

Україна ніколи не застосовуватиме зброю партнерів на територіях інших держав, лише на українських тимчасово окупованих.

Про це президент Володимир Зеленський заявив під час пресконференції в Києві, повідомляє Укрінформ.

«Що стосується збиття А-50 та інших літаків наших ворогів – це в будь-якому випадку результат союзу України і партнерів. Без цього союзу нам було б дуже складно, а в деяких напрямах неможливо боронити свою державу», – зазначив Зеленський.

Він подякував українським воїнам за ефективну роботу у знищенні ворожої техніки, а партнерам – за підтримку України в боротьбі з агресією Росії.

«Я узагальнено відповім: якщо цей літак працює над тимчасово окупованою територією України – застосовуємо нашу зброю, якщо на інших напрямках – застосовуємо українську зброю. Україна не має можливості, не має права і ніколи не буде застосовувати зброю партнерів на інших територіях, окрім української тимчасово окупованої території», – додав Президент України.

Нагадаємо, 23 лютого Сили оборони України збили літак далекого радіолокаційного виявлення А-50. Це була спільна операція Повітряних сил ЗСУ і ГУР Міноборони.

Наразі це третя втрата російського А-50. Раніше аналогічний літак вивели з ладу білоруські партизани на авіабазі Мачулищі в лютому 2023 року, а 14 січня 2024 року Повітряні сили ЗСУ збили літаки А-50 та Іл-22.

оренда квартири Львів

Новини