Жодної практичної справи проти керівників громад щодо допомоги ЗСУ я не бачив – народний депутат

Фото: ЛОВА

У квітні цього року у Верховній Раді розглянули й прийняли за основу законопроект №9559, який має доповнити повноваження сільських, селищних, міських рад в частині надання фінансової та матеріальної підтримки сектору безпеки і оборони у період дії воєнного чи надзвичайного стану та затвердження місцевих програм підтримки сектору безпеки і оборони.

Зараз в підкомітетах ВРУ почали розгляд поправок народних депутатів до другого читання. Наступного тижня законопроєкт має надійти в Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів народний депутат України Віталій Безгін.

«Щодо ключових розбіжностей, то вони полягають в тому, чи це буде власне чи делеговане повноваження органу місцевого самоврядування.  Власне – це, коли він займається сам цими питаннями, а делеговане – це коли держава це повноваження дає і відповідно має забезпечити ресурсами. Навколо цього точиться ключова дискусія.

Також ключовим є питання, що не стосується напряму підтримки Збройних сил. Йдеться про онлайн-голосування під час воєнного стану.  Ми розуміємо, що для Львівщини це може бути не дуже актуально, але якщо ми говоримо про такі області, як Харківська або Херсонська, то безумовно, без опцій онлайн неможливо виконувати свою діяльність», – говорить народний обранець.

Але в цьому, за його словами, є і дискутивний момент. Зокрема, депутати ВРУ виступають проти того, щоб земельні питання голосували в онлайн-режимі, оскільки таким способом можна зловживати.

Дискутують обранці і щодо початку дії нового законопроєкту. Дехто виступає, щоб закон почав діяти «заднім числом» з початку повномасштабної війни, що буде такою собі амністією для тих громад, які допомагали армії. Оскільки багато місцевих голів бояться, що через їхні розпорядження щодо виділення коштів з місцевих бюджетів на закупівлю БПЛА, до них завітає аудиторська служба.

«Ризик існує тому, що профільний закон про місцеве самоврядування станом на зараз не вбачає підтримки ЗСУ з боку органів місцевого самоврядування. Тому, якщо за буквою закону, а не за здоровим глуздом, бо це нормально, коли територіальна громада підтримує ЗСУ, то так, є потенційний ризик, що когось можуть «загяняти» через перевищення повноважень чи нецільове використання коштів. Такі ризики є.

Щодо того, чи існують на зараз подібні справи… Я чув скарги громад, але скільки не звертався,  жодної практичної справи не бачив. Ті справи, які кажуть, начебто через допомогу ЗСУ, там  порушення стосуються закупівель за завищеною вартістю», – зазначає Віталій Безгін.

оренда квартири Львів

Новини