ЗМІ: Греція відмовиться від російських ЗРК і передасть їх Україні

Фото ілюстративне: Вікіпедія

Грецький уряд вирішив скасувати дію контракту з РФ на обслуговування зенітно-ракетних систем комплексів Тор-М1 та Оса-АКМ, які стоять на озброєнні армії країни.

Про це пише Pronews.gr з посиланням на «надсекретний документ», який просочився через парламент, повідомляє «Європейська правда».

Як стверджує видання, в документі йдеться, що Афіни більше не закупатимуть запчастини та комплектуючі для ЗРК Тор-М1 і Оса-АКМ.

Через це вказані комплекси можуть незабаром зняти з озброєння, оскільки наявних запчастин вистачить лише на кілька місяців внаслідок їхньої невеликої кількості та відмови уряду виконувати чинний контракт.

Загалом на озброєнні грецької армії і ВПС перебуває 21 самохідний ЗРК Тор-М1 та 38 самохідних комплексів Оса-АКМ з максимальною дальністю стрільби 10-12 км.

Контракт на подальшу підтримку систем у наступні роки складає понад 102 млн євро. У матеріалі стверджується, що «швидше за все» ці ЗРК передадуть Україні через треті країни, а прийняте рішення є «суто політичним».

Раніше президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс в Афінах підписали спільну декларацію щодо євроатлантичної інтеграції України.

Також стало відомо, що Греція долучиться до навчання українців на F-16.

оренда квартири Львів

Новини