«Знищення російських «скрєпів». Ахтем Чийгоз про ситуацію в Криму та настрої окупантів

Фото: Радіо Свобода

Удари ЗСУ по об’єктах у Криму змушують окупантів залишати місця своєї постійної дислокації на півострові. За даними партизанського руху Атеш, ворог усюди, навіть у хостелах і готелях, шукає притулку для тимчасового розміщення. Наприклад, командування нахімовського військового училища, що у Севастополі, уночі передислоковує курсантів з казарм. Які настрої панують зараз у Криму, як ЗСУ руйнує російські символи та чому кримчани не боячись усе частіше викладають зняті ролики у мережу – у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп Ахтем Чийгоз.

Відеоверсія розмови – тут.

Фото: Texty

Обстрілами Криму знищуємо російські «скрєпи», їхні символи

– Пане Ахтеме, які зараз настрої на півострові після влучних ударів ЗСУ?

Це не просто знищення якихось там об’єктів. На думку росіян, Крим належить до їхніх «скрєпів», він завжди був російським, а Чорноморський флот РФ, який поки що там розташовується, є частиною «русской слави». І коли ми б’ємо по оцих ворожих об’єктах, ми знищуємо їхні «скрєпи», символи. Вдаряємо по цьому ватонаселенню, і по самій символіці, так званої, «величі РФ».

Більше як 9 років дітям в Криму у школах і садочках намагалися вбити в голову, наскільки це «велика держава». І от після стількох років насильства, терору нормальні кримчани радіють обстрілу військових об’єктів РФ, а колаборантів і окупантів вони деморалізують.

Крим уже не є для Росії такою опорною базою, як раніше казали, щоб мати вплив на європейські держави Чорноморського регіону. Зараз він виконує тільки логістичну функцію, є транзитом.

Українські військові усю необхідну інформацію зараз отримують напряму, тому ворогові сховатися не вдасться. Про будь-яку передислокацію їм одразу повідомляють координати. Через це дії ЗСУ такі точні. Але це інколи вражає і кримчан. Зокрема місцеві знають, як важко влучити у розташування ворога у Верхньосадовому (село в долині річки Бельбек, за 31 км від Севастополя). Там військова частина, у якій перебувають окупанти і їх керівництво. Вона розташована між гір, вцілити туди ракетою або дроном – це вищий пілотаж. Таке наше пряме попадання ще більше б’є по мізках росіян.

«Прильот» по штабу ЧФ РФ у Севастополі. Фото: Monitor, Телеграм-канал

Окупанти і колаборанти втрачають сенс триматися за півострів

– Путін розповідав про ідеальні системи ППО, які закриють Крим від будь-яких ударів. Однак після удару по штабу Чорноморського флоту РФ, з’ясувалося, що це не так…

– Це божевільний, ви ж знаєте, що скажену собаку відстрілюють. По цьому шляху ми і йдемо.

Укріплення, які ми бачимо на окупованій материковій частині дуже потужні, там і природні фортифікації, тому їх так важко брати. У Криму теж слідкують, як йдуть бої на материку і кажуть, що окупанти і колаборанти втрачають сенс триматися за півострів. Приклад – Крим, їде людина у своєму авто, а у нього на панелі маленький прапор України. Його зупиняє «гаішник» з Краснодарського краю і каже «прибери прапорець, потерпи ще кілька місяців. Ми знаємо як усе буде. Нам самим вже усе це… (матом) набридло, але не можемо вам не робити зауваження, бо нас покарають».

Чітко бачимо, що настрій людей в Криму змінився. А те, що аксьонівці та константінов лепечуть, не відповідає тій реальності, яка є на півострові. Усе, що окупанти і колаборанти награбували (скуповували землю, помешкання, активи), вони скидають по дешевих цінах та намагаються перевести на територію РФ. Більшість колаборантів своє майбутнє життя планують провести десь у Краснодарському краї або на Кавказі, але ми вже передали туди відповідну інформацію. Я теж в цих краях колись мешкав, коли в Крим нас не пускали. Будуть вони відповідати, мабуть не по закону, а за іншими правилами. Ніхто не пробачить цим тварюкам те, що вони накоїли в Криму.

Мітинг-протистояння під стінами кримського парламенту, 26 лютого 2014 року. Фото: Радіо Свобода

Люди в Криму втомилися терпіти знущання

– Чи не розпочали окупанти зараз нової серії терору проти кримських татар?

– Я вже рік кажу про те, що відбувається дистанційна деокупація Криму і це правда. Це дуже дратує ворога. Залишилося лише добре вдарити по цьому мосту диявола – він не Кримський, ми його не будували. Цю дорогу смерті потрібно розбити. Кримчани розуміють до чого це призведе.

Щодо збільшення терору, то ви самі бачите відмінності. Зараз по усьому Криму, хто, де і що побачить – одразу викладає у соцмережі. Це було не можливо зробити ще рік-півтора тому, бо там був не просто терор, там за кожним мікрорайоном, вулицею, родиною, яка у них на обліку, – закріплений «фсбешник». Але люди втомилися це знущання терпіти. Вони не боячись кажуть, що Крим це Україна і коли ЗСУ будуть туди підходити, то побачимо, як на зустріч йтимуть наші співгромадяни.

Скрін з відео: Перший Західний

Розмовляли Стас Гордієнко, Ніна Сукач

Записала Наталка Сохан

оренда квартири Львів

Новини