Знищувати Кримський міст повністю немає потреби. Достатньо кілька влучних ударів – військовий аналітик

Фото: AFP via Getty Images

Знищення Кримського мосту не особливо вплине на постачання військових вантажів РФ до Криму. За час війни росіяни створили декілька альтернативних шляхів. Зокрема, зараз вони активно будують залізницю, яка за їх задумом, має з’єднати Ростов-на-Дону з анексованим Кримом через окуповані території Донецької та Запорізької областей.

Про те, що робити з Керченським мостом, в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу ЗСУ Андрій Риженко.

«За моїми даними, три чверті всіх військових вантажів до Криму доставлялись через сухопутний коридор Приазов’я, який був захоплений ворогом на початку агресії. Чи то був автомобільний транспорт чи залізничний, але якраз через цей коридор і завозили ці вантажі. Але, можливо, щоб збільшити кількість перевезень, зараз і будується додаткова залізнична гілка.  Але в будь-якому випадку, це правило військової логістики – тримати декілька шляхів постачання.

Тому, крім цього сухопутного коридору є ще Кримський міст, паромна переправа, можливе також використання десантних кораблів, як це було раніше, але вони їх мають не дуже багато», – розповідає Андрій Риженко.

Тому він переконаний, що «Крим нашим» не стане, навіть якщо ми знищимо Кримський міст. «Обезкровлювати» постачання півострову треба з усіх сторін.

«В нас є дуже гарні приклади. Це Київщина, квітень 2022 року. Коли ми перебили шляхи постачання оцих величезних колон, які розтягнулись від кордонів України до Ірпеня, Макарова. Тоді супротивник залишився без будь-якої логістики і так далі. Другий приклад – це правий берег Дніпра, Херсонщина. Те ж саме. Тут ставка ставиться і на це. Угрупування там дуже серйозне, шляхів постачання є дуже багато», – продовжує експерт.

Він також вважає, що знищувати Кримський міст повністю немає потреби. Для цього потрібно сотні чи тисячі тон вибухівки. Але можна зробити так, щоб він перестав виконувати свою функцію, тобто, достатньо декілька ракет, щоб влучно вдарити.

оренда квартири Львів

Новини