ЗСУ мають забрати ініціативу в РФ на полі бою, однак на заваді цьому є затримки з допомогою  – ISW

Фото: ЗСУ

З точки зору оперативної доцільності Україна повинна перехопити ініціативу в російських загарбників, однак затримки з надання західної допомоги відкладуть зусилля Сил оборони.

Про це йдеться у звіті фахівців Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Командувач Сухопутних військ України генерал-лейтенант Олександр Павлюк заявив 6 березня, що Україна спробує перехопити ініціативу і провести контрнаступальні дії у 2024 році

На думку аналітиків, спроба України перехопити ініціативу у 2024 році має підстави з точки зору оперативної доцільності.

«Росія зможе визначати місце, час, масштаб і вимоги до бойових дій в Україні доти, доки вона зберігатиме ініціативу на всьому театрі воєнних дій, що може дозволити РФ змусити Україну витрачати матеріальні засоби і живу силу на реактивні оборонні операції, позбавляючи Україну можливості накопичити матеріальні засоби, необхідні для майбутніх контрнаступальних операцій», – ідеться у звіті.

ISW продовжує оцінювати, що для України було б нерозумно поступатися перевагою ініціативи на всьому театрі воєнних дій Росії на довший час, ніж це необхідно.

Однак, додають експерти, подальші затримки з наданням західної допомоги у сфері безпеки, ймовірно, відкладуть українські зусилля з повернення собі ініціативи на всьому театрі військових дій.

«Дефіцит матеріальних засобів змушує українські війська доукомплектовувати їх, а невизначеність щодо майбутньої допомоги, ймовірно, обмежує українське оперативне планування.

Затримки з критично важливою допомогою змусять Україну приймати складні рішення щодо розподілу ресурсів між майбутніми оперативно важливими контрнаступальними операціями та поточними українськими оборонними операціями проти російських нападників, які наразі утримують ініціативу», – зазначають в огляді.

Ключові висновки ISW за 6 березня:

Командувач Сухопутних військ України генерал-лейтенант Олександр Павлюк заявив 6 березня, що Україна спробує перехопити ініціативу і провести контрнаступальні дії у 2024 році.

У ніч з 5 на 6 березня та 6 березня російські війська здійснили відносно велику серію безпілотних та ракетних ударів по Україні, включаючи удари по Одесі під час візиту президента України Володимира Зеленського з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом.

Кремлівські чиновники продовжують посилатися на ядерні загрози в рамках триваючих російських інформаційних операцій, спрямованих на ослаблення підтримки України з боку Заходу і стримування допомоги Україні.

Керівник Міжнародного МАГАТЕ Рафаель Гроссі і президент Росії Володимир Путін обговорили безпеку Запорізької атомної електростанції і питання ядерної безпеки 6 березня в Сочі, Росія.

Путін зустрівся з головою проросійського регіону Молдови Гагаузія Євгенією Гуцул 6 березня і запевнив у підтримці з боку Росії.

Молдова призупиняє дію Договору про звичайні збройні сили в Європі часів холодної війни 6 березня.

За повідомленням ГУР, Україна 6 березня завдала удару з безпілотника по гірничо-збагачувальному комбінату в Курській області.

Вірменія, схоже, вживає обмежених заходів для скорочення двосторонньої співпраці з Росією у сфері безпеки поза межами своєї участі в очолюваній Росією ОДКБ.

Російські війська нещодавно здійснили підтверджені просування поблизу Куп’янська і Донецька, а також у західній частині Запорізької області.

Російська правова система продовжує намагатися використовувати російську систему кримінального правосуддя для розширення бази вербування РФ.

оренда квартири Львів

Новини