ЗСУ «вже в осяжному майбутньому» отримають перші снаряди за планом Чехії – Кулеба

Фото: Міноборони України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляє, що Збройні сили України вже в осяжному майбутньому отримають перші снаряди в рамках чеської ініціативи закупівлі артилерійських снарядів за межами країн-членів Європейського Союзу.

Про це він сказав на спільній прес-конференції з віцепрем’єр-міністром, міністром закордонних справ Республіки Молдова Міхаєм Попшоєм у Києві – передає УНІАН.

Глава МЗС України висловив подяку усім країнам, які швидко ухвалили рішення про виділення коштів на підтримку чеської ініціативи.

Кулеба сказав, що цього тижня відбудуться контакти з чеськими колегами, які детально представлять план поставок снарядів до України.

Фото: EPA/UPG

«Ми готові до повного співробітництва і сприяння. За попередніми сигналами, які ми отримали, наші хлопці на фронті відчують збільшення постачання снарядів вже в осяжному майбутньому. Тобто, це не займе багато місяців. Але чеська ініціатива розрахована на реалізацію протягом усього року», – наголосив Кулеба.

Зокрема, як відзначив міністр, перша частина снарядів почне надходити в осяжній перспективі, і потім впродовж року будуть надходити нові партії.

Також глава МЗС розповів, що існують й інші ініціативи. Він нагадав, що під час нещодавньої поїздки у Вільнюс на зустрічі міністрів закордонних справ Балтійських країн, Франції та України обговорювалася одна з таких ініціатив.

«Я закликав вже сьогодні почати збирати гроші на неї також. Тому що кожен політик в Європі має пам’ятати одну річ. Це не працює таким чином, що ми зібрали гроші на чеську ініціативу, видихнули і сказали, що ми усе зробили, все нормально. Чеська ініціатива – це добре. Але недостатньо. Тому сьогодні закрили фінансове питання чеської ініціативи – завтра вже повинні закривати фінансові питання подібних ініціатив. Вони є. І ми про них знаємо», – повідомив Кулеба.

За його словами, для реалізації інших ініціатив бракує фінансового ресурсу.

Нагадаємо, Чехія знайшла за межами Європейського Союзу для України близько 500 тисяч снарядів 155 мм калібру і 300 тисяч снарядів калібру 122 мм.

оренда квартири Львів

Новини