ЗСУ озброюють новим FPV-дроном

Фото: Олексій Резніков, Фейсбук

Міністерство оборони України направило в експлуатацію в ЗСУ уже 10-ту модель FPV-дрона.

Про це у Фейсбук повідомив міністр оборони Олексій Резніков.

«Тримаю в руках 10-ту модель FPV-дрона, який офіційно стає в експлуатацію у Збройних Силах України. Переконливі ТТХ і новий масштаб виробництва. Головне – збережені життя наших воїнів.

Необхідні процедури сьогодні завершила відповідна комісія при Департаменті військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України, далі – мій наказ.

Це результат спільної праці, за яку хочу подякувати моєму колезі Михайлу Федорову, «Армії дронів», компанії-виробнику та усім залученим до процесу фахівцям».

За словами Резнікова, цей FPV-дрон, як і інші моделі, збираються в України, але переважно з іноземних комплектуючих. Наступний рівень – виробляти основні комплектуючі в Україні та забезпечити диверсифікацію, щоб гарантувати незалежність та стійкість постачання армії за будь-яких обставин.

Він нагадав, що за 15 місяців Міноборони вже прийняло на озброєння/до експлуатації понад 30 моделей БпЛА різних типів – розвідувальних, ударних, дронів-камікадзе та баражуючих боєприпасів. Офіційно створено боєприпаси для БпЛА як окрему категорію.

«Все це тестується на полі бою нашими воїнами, модернізується. Поступово відбудеться уніфікація.

Зараз ми діємо максимально гнучко, щоб усі спроможні команди розробників та виробників мали можливість себе проявити.

У вересні 2022 року за ініціативи Міноборони суттєво спрощено процедури прийняття озброєння та військової техніки в експлуатацію. Формальності, які раніше займали до 2 років, тепер ми проводимо за лічені тижні, у цьому виробникам допомагає, зокрема, Акселератор Міністерства оборони».

Міністр оборони також зазначив, що демонстративно будувати завод розміром зі стадіон Україна зараз не буде. Буде знайдене знайдемо асиметричне рішення, ворог його відчує на полі бою.

оренда квартири Львів

Новини