ЗСУ продовжили рух в районі Роботиного і Кліщіївки – ISW. Мапи боїв
- Понеділок, 11 вересня 2023
Українські війська 10 вересня продовжували просуватися на південь від Роботиного в Запорізькій області та поблизу Бахмута.
Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.
Геолокаційні кадри, опубліковані 10 вересня, показують, що українські війська просунулися на схід від Новопрокопівки.
Речник Таврійського угруповання військ України Олександр Штупун зазначив, що українські війська продовжують просування в районі Роботиного і звільнили на цьому напрямку 1,5 квадратних кілометра території.
Окрім цього, речник Генерального штабу України та Східного угруповання військ Ілля Євлаш повідомив, що українські сили досягли успіху поблизу Кліщіївки Донецької області.
Також 2-й механізований батальйон 3-ї десантно-штурмової бригади 9 вересня також заявив, що витіснив російські сили з району на бахмутському напрямку.
Російські війська 10 вересня також проводили наступальні дії поблизу Бахмута, але безуспішно.
Ключові висновки ISW за 10 вересня:
Українські війська продовжували просування на південь від Роботиного на заході Запорізької області і, як повідомляється, 10 вересня просунулися поблизу Бахмута.
Начальник Головного управління військової розвідки (ГУР) України Кирило Буданов 10 вересня заявив, що українські війська продовжуватимуть контрнаступальні дії до кінця 2023 року. Холодна та волога погода впливатиме, але не припинятиме активні бойові дії, як це було в перші 18 місяців війни..
Російські військовослужбовці продовжують детально описувати постійні проблеми, які перешкоджають російським операціям на лінії фронту в Україні. Зокрема, диверсійно-розвідувальна група російських окупантів «Русич» заявила, що російські сили не евакуюють поранених та вбитих з прифронтових районів і через це частина російських військових відмовилася від виконання бойових завдань.
Окрім того, російська контрбатарейна дальність і точність поступаються українським можливостям, російські війська не мають лазерного наведення снарядів «Краснопіль» і БпЛА, щоб керувати ними.
А російська реактивна система залпового вогню «Торнадо-С» менш стійка до радіоелектронної боротьби, ніж українські системи HIMARS, надані Сполученими Штатами.
Також багато російських військових купують власні комунікаційні технології, що ускладнює зв’язок між різними підрозділами.
Російські війська в ніч з 9 на 10 вересня завдали серії ударів з БпЛА Шахед-131/-136 по Київській області.
Російські війська вели наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, поблизу Бахмута, уздовж лінії міста Авдіївка-Донецьк, у районі кордону Донецько-Запорізької області та на заході Запорізької області та, як повідомляється, відновили деякі втрачені позиції на деяких ділянках.
10 вересня речник Головного управління розвідки України (ГУР) генерал-майор Вадим Скібіцький заявив, що російські військові сконцентрували на окупованій території України понад 420 тисяч військовослужбовців, не враховуючи Росгвардії та інших військових частин і структур.
Колишній командувач Повітряно-космічними силами (ПКС) Росії Сергій Суровікін, звільнений через зв’язок з Вагнером, очолив Координаційний комітет з питань протиповітряної оборони при Раді міністрів оборони Співдружності Незалежних Держав. При цьому, за даними військових експертів, про це повідомили маловідомі місцеві російські засоби масової інформації.
Російські окупаційні чиновники провели останній день голосування на російських регіональних виборах на окупованих територіях 10 вересня, продовжуючи спроби примусити жителів голосувати та представити вибори як законні.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин