Звернулись до воєводств та передали Будинок вчителя Малій академії наук. Обласні депутати проголосували за понад 20 питань

Фото: ЛОР

Майнові, освітні та безпекові. Всього – понад два десятка питань порядку денного під час ХХІІ пленарної сесії розглянули депутати Львівської обласної ради. Зокрема, заслухали звіт виконання програми «Безпечна Львівщина» та підтримали звернення щодо ситуації  на польсько-українськомк кордоні та затвердили керівників двох комунальних підприємств.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Свою роботу обласні обранці розпочали зі змін у порядку денному. Звернення, за які депутати зазвичай голосують наприкінці засідання, перенесли на початок.

Спершу підтримали відозву до польських воєводств, з якими Львівщина має угоди про співробітництво щодо неприпустимості блокування польсько-українського кордону.

«Це є Підкарпатське, Люблінське, Малопольське, Мазовєцьке, Сілезьке воєводства. Тому що це місцеве самоврядування. І наприклад, воєводи мають надзвичайно великі повноваження, як формальний, так і неформальний вплив на комунікацію, на припинення оцих протестів», – пояснює депутатка Львівської обласної ради («Голос») Наталія Галецька.

Наталія Галецька, скриншот з відео «Першого Західного»

Другим зверненням – рекомендували РНБО, Кабміну, СБУ та Держприкордонслужбі застосувати санкції до тих поляків, які є безпосередніми організаторами антиукраїнських акцій на кордоні.

«Для початку варто показово заборонити вїзд до України всім проросійським так званим активістам партії «Конфедерація». Не місце в Україні для торгівлі, відпочинку і навіть відрядження для тих, хто знищує українське зерно», – каже депутат Львівської обласної ради («Європейська Солідарність») Олександр Ганущин.

Чи не найбільше дискусій у сесійні залі викликав звіт департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОВА щодо стану виконання програми «Безпечна Львівщина», а саме як область використовує кошти, передбачені на підтримку військових. Йдеться про 363 мільйонів гривень в минулому році і 400 млн грн цьогоріч.

«Сьогодні 27 лютого. З ресурсу, який ви назвали, скільки коштів розподілено і профінансовано на військові частини?» – запитує депутат Ганущин.

«В січні місяці було засідання робочої групи і було видане розпорядження про розподіл 41 млн грн», – відповідає заступник департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОВА Віктор Іваніцький.

Роман Филипів, скриншот з відео «Першого Західного»

Почутим депутати залишились невдоволеними. Відтак, надійшла пропозиція заслуховувати звіт стосовно програми «Безпечна Львівщина» кожного сесійного засідання.

«Тому що, якщо ми про це забудемо, зустрінемося через місяці два-три, згадаємо про це питання – «віз буде» на тому ж місці, що й сьогодні. Якщо будемо приділяти цьому питанню на кожному засіданні – динаміка виконання програми буде значно більшою», – вважає депутат Львівської обласної ради (НРУ) Роман Филипів.

Підтримали сьогодні депутати і кандидатури Михайла Чумака і Юлії Калити, яких на 5 років призначили директорами Підкамінського психоневрологічного інтернату та Роздільського дитячого будинку-інтернату відповідно.

«Перші місяці війни була певна пауза і ті контракти, які в людей закінчувались, ми змушені були переводити людей на роботу зі статусом в.о. Зараз за останній рік ми вже провели 50 різних конкурсів», – пояснює в.о. начальника управління майном спільної власності Львівської обласної ради Андрій Білоус.

Іншим своїм рішенням обласна рада передала Малій академії наук Львова Львівський обласний будинок вчителя, що на вулиці Коперника.  Над цим рішенням комісія з питань освіти працювала останніх 5 місяців.

Будинок вчителя, фото: Центр міської історії

 «З того часу ми напрацьовували різні варіанти: як би могла Академія наук, де навчаються дуже талановиті діти, не розміщуватись в 5-ти кімнатках, де діти сидять на підлогах, а скористатись тим приміщенням, яке, м’яко кажучи, використовується не за призначенням», – розповідає депутатка Львівської обласної ради («Самопоміч») Парасковія Дворянин.

Загалом на цій сесії депутати встигли розглянути понад два десятки питань.

«12 березня продовжимо наше засідання. Понад 20 запитань ще є. Це питання і майнові, і екологічні», – зазначає в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

оренда квартири Львів

Новини