Цікаве

ДОПОМОГА МАТЕРІ ПРИ ГРУДНОМУ ВИГОДОВУВАННІ

Грудне вигодовування — це природний процес, завдяки якому жінка може забезпечити своє немовля всіма необхідними поживними речовинами без використання сторонніх сумішей. Не у всіх випадках його вдається налагодити — від сильного стресу чи нестачі гормонів кількість молока може бути недостатньою (або його може зовсім не бути). Однак, якщо всі процеси протікають відповідно до норми, фахівці рекомендують продовжувати годувати грудьми мінімум до року. Разом із грудним молоком в організм дитини потрапляють антитіла, які у перші пів року життя здатні захистити його від деяких інфекцій. Також на тлі такого харчування формується правильний баланс мікрофлори в кишківнику, знижується ризик надлишкового набору маси тіла. Водночас є виражена користь і для матері — зменшується ймовірність розвитку онкологічних процесів у молочній залозі або гормонального дисбалансу. Всім відомо, що при природному вигодовуванні між жінкою та дитиною розвивається міцний емоційний та психологічний зв’язок. Однак це ніяк не захищає матір від дискомфорту під час годування та навіть формування захворювань. Так, одна з найпоширеніших проблем — тріщини сосків. Вони виникають у багатьох жінок і вимагають лікування, оскільки розвивається запалення, до них може потрапити інфекція. Для терапії (за відсутності інфекційного процесу) часто застосовують «Бепантен» — мазь для загоєння, яку необхідно наносити на місця пошкоджень. 

Причини появи тріщин

Найчастіше подібні проблеми виникають у перші тижні після народження дитини. Фахівці виділяють дві основні причини появи тріщин на сосках у матері, що годує:

  1. Неправильне прикладання до грудей. Через брак досвіду молоді мами часто не можуть зрозуміти, як саме прикласти дитину до грудей, у той час, як немовля, ледве торкаючись соска, намагається почати смоктати. Воно часто захоплює не всю ареолу, а лише сам сосок, через що шкіра не в змозі витримувати тиск ясен. Вона тріскається через постійне стискання.
  2. Нестача особистої гігієни. Груди необхідно обробляти до та після годування. Якщо нехтувати будь-яким із цих етапів, виникають подразнення, сухість і, на тлі постійного контакту з дитиною, тріщини.

Враховуючи це, до початку грудного вигодовування необхідно уточнити у лікаря, як правильно прикладати дитину до грудей та обробляти їх. 

Профілактика утворення тріщин

Щоб не допустити їх появи, варто:

  1. прикладати малюка до грудей так, щоб він захоплював ротом всю ареолу;
  2. мити груди після годування та до нього;
  3. носити лише натуральну білизну.

Якщо ви відзначаєте появу сухості, необхідно обробляти сосок і шкіру навколо кремами для загоєння, переконавшись, що їх склад безпечний для малюка (хоча перед годуванням необхідно прибрати всі залишки, щоб вони не попали до рота дитини). 

Залишити відповідь