Енергоефективні школи
- Четвер, 07 листопада 2019
Не лише про економіку, а й про екологію. Під час панельних дискусій другого дня міжнародного економічного форуму підприємці ділилися думками щодо відновлюваних джерел енергетики, зменшення залежності від дорогих природних ресурсів та розвиток екотуризму. З цих розмов кожен почерпнув для себе щось своє. Бізнесмени – як заробляти, зберігаючи природу. Міські чиновники – як заощаджувати, розвиваючи території.
Втім, представники влади мали й чим поділитися. Наприклад, історію енергетичної незалежності міста розповів мер Жовкви. Спікер розповів, повністю відмовитися від експортованого газу – можливо. Теплими домівки жовківчан роблять за допомогою місцевих ресурсів.
Петро Вихопень – міський голова Жовкви
«Ми інвестуємо у свій лісгосп, ми інвестуємо у своє місто, ми вирізуємо старі дерева, ми обробляємо, завжди є відходи, обрізки дерев і ми це все використовуємо і пускаємо на виробництво, тобто ми замикаємо цей цикл на місті».
А розпочати цикл екологічно свідомого споживання повинні саме діти. Так переконані представники енергетичного гіганта ДТЕК. Тож сьогодні вони представили свій соціальний проект – енергоефективні школи.
Вадим Галицький – радник з питань регіональної політики ДТЕК Енерго
«Учні, які приймають участь у проекті «Енергоефективні школи» мають можливість щодня опановувати для себе ощадність у використанні енергоресурсів. Це надзвичайно важливо в наш час».
Настя Башлей – учасниця проекту «Енергоефективні школи»
«Щоб зекономити витрати на електрику, зокрема на опалення та світло, я б радила замінити всі вікна на пластикові і замінити вдома усі лампочки на енергозберігаючі».
Діана Новікова – учасниця проекту «Енергоефективні школи»
«Я запропонувала батькам встановити аератори, ми також збираємо поліетиленові пакети і потім їх відносимо на переробку».