Гідроізоляційні матеріали: різновиди та особливості їх застосування
- Понеділок, 04 листопада 2024
Будівництво чи ремонт змушують використовувати величезну кількість різних матеріалів, інструментів та обладнання. Однією з важливих завдань є гідроізоляція певного об’єкта, з’єднання чи елемента. Щоб захистити від вологи та води застосовуються так звані гідроізоляційні матеріали, які мають різну форму випуску та відрізняються різним функціоналом.
Щоб не помилитися з вибором, необхідно заздалегідь вивчити асортимент та оцінити характеристики матеріалів. Найзручніше це зробити в інтернет-магазині www.leroymerlin.ua, де є достатньо гідроізоляційної продукції. Крім характеристик та функціоналу є навіть реальні фотографії для наочної оцінки та вивчення.
Види гідроізоляційних матеріалів
Одна із класифікацій – це спосіб нанесення матеріалів:
- обмазка (так звані обмазувальні матеріали найбільш поширений вид, наносяться на поверхню пензлем і в основному це бітумна мастика, праймер, лак та багато іншого);
- рулони (плівка або руберойд найактуальніші, забезпечують з’єднання з поверхнею, попереджаючи вплив на неї вологи та води);
- проникаюча (в основі застосовується бетон, а в нього вже додають спеціальні полімери, щоб матеріал придбав водовідштовхувальні властивості).
Обмащувальні матеріали потрібно наносити спеціальним інструментом або пензлем, створюючи тонкий шар. Попередньо поверхню потрібно очистити та по можливості нанести ґрунтовку для кращої адгезії. Рулонна гідроізоляція, зокрема руберойд, попередньо нагрівається, після чого приклеюється до поверхні та міцно утримується. Всі матеріали умовно можна поділити на такі вироби, де є натуральний чи штучний склад.
Де використовується гідроізоляція?
Матеріали універсального типу і в першу чергу потрібні у ситуаціях, де є ймовірність впливу вологи та води. Найчастіше обробку гідроізоляцією проводять на наступних об’єктах:
- фундамент (подвійний захист, запобігаючи руйнуванню матеріалу та протидіючи ґрунтовим водам, найчастіше використовується комбінація полімерної мембрани та мастики);
- дерев’яні конструкції (дерево починає руйнуватися при впливі вологи та води, а також утворюється пліснява та грибок, тому будь-які елементи з дерева мають бути захищені);
- покрівля (різні матеріали використовуються, а все залежить від типу виконання даху);
- туалет та ванна кімната (відмінним варіантом буде мастика холодного типу, щоб запобігти руйнуванню при впливі води та вологи).
Підбір конкретного матеріалу та пропорції для використання потрібно довірити професіоналам своєї справи, які досконало знають особливості кожного з видів гідроізоляції.