Громада своїми руками
- Середа, 13 червня 2018
Зробити місто сучаснішим, а життя у ньому комфортнішим може кожен. У цьому переконаний Володимир Кравець. Рік тому він та ще десятки мешканців Добротвора змушені були добиратися до власних квартир мало не навпомацки. Адже під’їзди, його будинку не освітлювались. Розв’язати цю проблему чоловіку вдалося завдяки проекту «Громада своїми руками».
Його організатори – енергетики ДТЕК вже сьомий рік допомагають містянам покращити благоустрій своєї території. Проект працює по усій Україні, не оминув він і Добротвір з околицями.
Володимир Кравець – учасник проекту «Громада своїми руками»
«Якщо взяти будинок порахувати, взяти порахувати 2 будинки, порахувати на 12 місяців, це в рік реально заощадження коштів є – у середньому приблизно було з квартири десь 3,50-3,60 щомісяця , а зараз виходить 1-1,20».
Ідеєю зменшити цифри у платіжках та подбати про безпеку на вулиці вночі надихнулася і Галина Лепех. Запропонувала свій енергоефективний проект і отримала схвалення від ДТЕК у вигляді 32 тисяч гривень.
Галина Лепех – учасниця проекту «Громада своїми руками»
« Мій проект охопив чотири будинки, це є встановлення 15 світильників. Ті світильники встановлені і при входах до підїздів, і при входах до підвалів».
Доки одні дбають про благоустрій території, інші – про збереження історії. Стефанія Головацька працює у добротвірському музеї. Аби містяни вивчали не лише знахідки археологів, а й дізнавалися про цікавинки сучасного міста, розробила особливий літературний проект – книгу про Добротвір.
Стефанія Головацька – учасниця проекту «Громада своїми руками»
«Вона розповідає про установи, які є на території селища Добротвір. Установи, підприємства, освітні заклади різного роду і заставки є поетичні до кожної організації».
Проект «Громада своїми руками» всеукраїнський. Його учасниками вже стали мешканці півсотні населених пунктів. Аби краще облаштувати свої території активісти подали майже 650 заявок. 27 з них – ідеї Добротвірської громади.
Ірина Нікітіна – директор Агенції місцевого економічного розвитку Кам’янка-Бузького району
«У нас є 5 членів журі, які оцінюють з боку скільки залучено коштів, який він несе вагомий соціальний ефект, як він ефективно буде розвиватися в подальшому у перспективі, чи він є соціально-важливий для людей».
Найкращі пропозиції отримають фінансування від ДТЕК. Головна вимога, аби сума гранту була не більше 55 тисяч гривень.
Олег Таращук – директор ДТЕК Добротвірська ТЕС
«У 2017-ому році по таких проектах ми витратили по Добротвору 414 тисяч і по Кам’янці-Бузькій також 414 гривень. Це може бути освітлення, це можуть бути різні проекти пов’язані з покращенням інфраструктури, спортивні майданчики, дитячі площадки».
Які ідеї містяни та енергетики реалізують у Добротворі цього року визначать вже 11 червня. Втілити їх у життя переможці мають до листопада.