Містичний Львів
- Понеділок, 16 січня 2017
Таємничого настрою Львову надає особливе освітлення пам’яток. Усе аби у сутінках турист зміг розгледіти старовинні храми й давні скульптури.
Синхрон : пан Шлюссель, нічний бургомістр Львова – «Мене звати пан Шлюссель, я нічний бургомістр, я німець за походженням. З німецької мови моє ім’я означає ключ, тому що я маю ключ від усіх брам, усіх хвірток міста»
Як тільки сонце заходить за обрій, на львівські вулиці виходить нічний бургомістр. Він збирає охочих містян та туристів у свою нічну Варту. І вирушає на патрулювання. Запаливши ліхтар, нічний міський голова розповідає страшні легенди, проводить таємні обряди й організовує несподівані зустрічі для своїх помічників. Адже він не єдиний середньовічний персонаж нічного Львова.
Синхрон : пан Шлюссель, нічний бургомістр Львова – «Крім бургомістра очевидно є стражник, є мандрівний монах, звичайно, що гостям пропонують насолодитися фаєр-шоу».
Як у середньовічному, так і у сучасному місті, як тільки сутеніє, на Сербську, Галицьку чи площу Ринок, виходять вуличні музики. Щодня Львів змінює свою тональність. Чути Океани, напередодні свят – колядки, звучать й авторські пісні. Труба, сопілка чи гітара – не важливо, головне, що музиканти надихають, кажуть слухачі.
Синхрон: Марічка Лев, туристка – «Дуже гарно, дуже супер, це вже сьогодні п’ятий музикант, на якому ми зупиняємося. Дуже класно у Львові».
Не лише звучить: таємничості вечірньому Львову надає особливе освітлення пам’яток. Собор святого Юра, оперний театр, церква Андрія – увесь архітектурний ансамбль міста видніється здалеку. Нещодавно освітили й Латинську катедру.
Синхрон : Сергій Жаглов, експерт з освітлення пам’яток –«Львів заслуговує, аби бути по освітленню просто шалено гарним. І я про то мрію, і мрію між іншим, що у Львові буде фестиваль світла взагалі, як в Ліоні, Москві, в інших місцях, в Арабських Еміратах. В нас дуже цікаве по ландшафту місто і можна робити дуже гарні речі».
Та найвидовищні атракції щовечора відбуваються саме у львівських кнайпах. На фасаді однієї з них оживає дракон, а у стінах іншої – кат здійснює страту.
Синхрон : Григорій Топчій, турист з Миколаїва – «Всі заклади мають якусь свою родзинку, і, напевно, заради цієї родзинки ми сюди і приїжджаємо».
Містяни знають – найкраще, прикрашене вогнями місто, видніється саме з Високого Замку. Аби побачити Львів немов на долоні, туристи долають більше 120 метрів й попри сильний вітер та мороз збираються опівночі на найвищому пагорбі. І не дарма, побачене заворожує.
Синхрон : турист – « Я перший раз у Львові, так що для мене це як казка».