Пожежний танк
- Вівторок, 11 квітня 2017
Грізна машина покликана гасити пожежі у найскладніших умовах та розчищати шляхи до епіцентру займання. Танк ГПМ-72 вже успішно протестували на полігоні, і вже незабаром такими машинами укомплектують Збройні Сили України.
Цей диво-танк на Львівському заводі поки що єдиний екземпляр. Над його створенням тут працювали рік. Пожежний гібрид виготовили на базі танка Т-72. Конструктори кажуть, ця машина набагато потужніша, ніж її попередниця – ГПМ-54.
Михайло Олійник, інженер-конструктор ДП «Львівський бронетанковий завод»
«Вона має бульдозер більш універсальний, який дуже зручно, коли треба зачищати площу, яка горить, бульдозер повертається під кутом. В неї цистерна вогнегасячої суміші там 20 тон замість восьми тон, в неї потужніший насос»
Окрім того, пожежний гігант здатен водою і себе вберегти від перегрівання завдяки обливу гусениць і корпусу. А ще – має піноутворювач. Переваги такої машини вже встиг відчути водій пан Орест. Саме він кермував танком під час випробувань на заводі й полігоні. За його словами цю пташку набагато легше обслуговувати, аніж попередні взірці. На додачу, члени екіпажу ретельно захищені під час гасіння полум’я.
Орест Похмурський, водій-випробовувач
00115 0:08-0:20 + 00114 0:31-0:34 + 0:50-0:56
«В кабіні передбачено пристрій ФВУ, для того, аби нагнітало свіже повітря в кабіну, шоб екіпаж не задихнувся. Машина захищена броньою тридцять міліметрів, завдяки тої броні екіпаж захищений від осколків»
Броньований вогнеборець проїде там, куди іншій техніці – зась.
Герман Сметанін, головний конструктор ДП «Львівський бронетанковий завод»
«Гасіння пожеж на артилерійських складах та складах зберігання боєприпасів, крім того він дуже ефективний при лісових пожежах. Сміттєзвалище в нас горіло недавно, можна було б його там використовувати, він досить універсальний»
Червоного велетня на бронетанковому створили за власні кошти і не під замовлення. Втім, після успішних випробувань очікують на співпрацю з Міністерством оборони.
Роман Тимків, директор ДП «Львівський бронетанковий завод»
«Ми очікуємо, що зараз будуть вже підписані всі акти й протоколи, і за деякий час ми отримаєм замовлення на виготовлення декількох одиниць даного виду техніки. Окрім того, є можливість випускати даний танк в безпілотному варіанті»
Коштує така ластівка від дванадцяти до п’ятнадцяти мільйонів гривень. Утім, запевняють розробники, це суттєво дешевше, ніж іноземний аналог. Директор підприємства зізнається: львівськими броньованими вогнеборцями уже зацікавилися і за кордоном.