2 тисячі вимушених переселенців на Львівщині планують переселити у гуртожитки, –  Степан Куйбіда

Фото: Л.Зубач

У 16 гуртожитках Львівської області тривають ремонти і до кінця серпня туди мають переселити внутрішньо переміщених осіб. Планується, що у відремонтованих будівлях з’явиться 2 тисячі місць для проживання.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів керівник департаменту економіки Львівської обласної військової адміністрації Степан Куйбіда.

Він визнає, що цих місць є недостатньо, тому в обласній адміністрації продовжують роботу у напрямку побудови модульних містечок. Нещодавно таке тимчасове житло на 40 осіб відкрили у Бортятині Судовишнянської ОТГ.

 «Те, що стосується викупу житла або побудови капітальних конструкцій з нуля – воно є «заморожене», поки ми не почули фінального акорду від профільного міністерства», – заявив Степан Куйбіда.

Управлінець вважає, що з переселенням вимушено переміщених осіб, може виникнути проблема. Тому в обласній військовій адміністрації створили спеціальну робочу групу, яка має системно розглянути переселення з кожного об’єкта.

«Я розумію, що є громади, де соціальна інфраструктура є перевантажена, а є такі, в яких недовантажена, тому на засадах партнерських взаємин ми будемо шукати «золоту середину». В тому числі, ті рішення які ми готуємо: гуртожиток чи містечко, мають стати прихистком для людей, які сьогодні перебувають в школах», – говорить чиновник.

Новини