Литва готова передати Україні «Байрактар», на який збирали кошти усією країною

Фото: Вікіпедія

Бойовий безпілотний «Байрактар», на який литовці всією країною зібрали понад 5 млн євро, вже у Литві і буде переданий в Україну найближчим часом.

Про це повідомив міністр оборони Арвидас Анушаускас, пише «Європейська правда».

«Bayraktar «Vanagas» (литовською – «Яструб» – ЄП) з усім придбаним бойовим спорядженням вже у Литві! 6 липня відбудеться його презентація на базі повітряних сил у Шауляї, і після цього він вирушить в Україну», – написав Анушаускас у своєму Twitter.

Нагадаємо, журналіст Андрюс Тапінас 25 травня розпочав кампанію зі збору коштів на Bayraktar Україні, заявивши, що отримав згоду на таку потенційну закупівлю від Міністерств оборони Литви й Туреччини та виробника.

Вже на другий день зібрана сума перетнула позначку у три мільйони. До кампанії долучилася у тому числі експрезидентка Даля Грибаускайте; чинний президент Гітанас Науседа, прем’єрка Інгріда Шимоніте та міністр оборони Литви Арвидас Анушаускас на своїх сторінках у соцмережах також закликали приєднуватися усіх небайдужих.

Збір вдалося закрити за три дні. Після цього турецька компанія-виробник заявила, що зворушена солідарністю литовців і тому вирішила подарувати безпілотник, а зібрані кошти можна буде спрямувати на інші потреби України.

Надихнувшись прикладом Тапінаса, в Україні фонд Сергія Притули організував збір на три «Байрактари», який закрили за три дні, зібравши кошти майже на чотири безпілотники. Компанія «Байкар» і цього разу заявила, що передасть три безпілотники безоплатно.

Наразі збір на «Байрактар» для України триває у Польщі, його ініціював журналіст Славомір Сєраковський.

оренда квартири Львів

Новини