Два села Луганщини не контролюються російською армією, – Сергій Гайдай
- Середа, 24 серпня 2022
На Луганщині залишилось ще два села, які на 100 % не контролюються окупантами. Там зараз проходить активна фаза бойових дій.
Про це в ефірі «Першого Західного» розповів голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
«Ці два села інколи переходять з-під контролю ЗСУ до окупантів і навпаки. Там постійно йдуть бої. І ситуація може змінитись будь-якої години. Але я можу сказати, що Луганщина протрималась майже пів року. І весь цей час російська армія втрачала величезну кількість техніки і особового складу», – розповідає посадовець.
Він наголошує, що цих пів року Луганщина трималась без західного озброєння. Та зброя, що приходить, наразі допомагає лише зупинити армію РФ, але не відвоювати. І ті два села – на межі своїх можливостей.
«Вони втомились за 4,5 місяці. Всі хто боронив Луганщину, всіх хто воював там, вони нанесли російській армії таке ураження, що вони не можуть далі йти такими ж темпами. Ми були таким форпостом в Україні в цілому. Бо поки Луганська область трималась, сусідні області мали можливості закопуватись, будувати укріплення», – зазначає Сергій Гайдай.
За його словами, за цей час з Луганщини виїхали до 300 тисяч людей. Але повернути їх після закінчення війни буде можливо, вважає Сергій Гайдай.
«Багато людей буде хотіти повернутись самостійно тому, що де б ти не був: на Львівщині, в Полтаві, Тернополі чи Закарпатті – ти все одно не вдома. Вдома краще. Це по-перше. По-друге, на жаль, на Луганщині 100% зруйнована комунальна інфраструктура: газ, вода, електрика, каналізація. Зруйновані будинки. Тобто, роботи з відбудови області буде дуже багато», – переконаний керівник Луганщини.
Саме відбудова області може стати і початком її економічного росту. Компанії, які будуть відбудовувати Луганщину, будуть платити податки, так само як і працівники, які приїдуть виконувати ті чи інші роботи.
«Ці люди привезуть із собою родини. Їм потрібно буде десь харчуватись, заправлятись. Це дасть можливість «залити нову кров» в економіку області», – переконаний Сергій Гайдай.
Натомість зараз для тих, хто залишився під окупацією, а це приблизно 350 тисяч осіб, зима і опалювальний сезон може стати випробуванням, бо відновити зруйновані тепломережі за короткі терміни, на думку Гайдая, буде неможливо. На це потрібно більше часу.
Новини
- 23 Листопада
- Сьогодні
- Більше новин