Лідери країн G7 пообіцяли нафтове ембарго проти Росії й підтримку України сучасною зброєю

Фото: Podrobnosti.ua

Лідери країн «Групи семи» після онлайн-зустрічі з президентом Володимиром Зеленським пообіцяли запровадити нафтове ембарго проти Росії та збільшувати постачання сучасного і важкого озброєння в Україну.

Про це йдеться в заяві лідерів G7 на сайті Білого дому, повідомляє Українська правда.

«Сьогодні 8 травня ми, лідери Групи семи (G7) спільно з Україною і рештою міжнародної спільноти відзначаємо завершення Другої світової війни в Європі і звільнення від фашизму і терору націонал-соціалізму, котрі принесли незмірні руйнування, невисловлювані жахіття і людські страждання. Ми вшановуємо пам’ять мільйони полеглих жертв і виражаємо наше визнання, особливо тим, хто здійснив вирішальний внесок у поразку нацистського режиму, як серед західних Союзників, так і Радянського Союзу.

77 років по тому, президент Путін і його режим вирішили розпочати вторгнення в Україну й розв’язали агресивну, неспровоковану війну супроти незалежної країни. Його вчинки несуть ганьбу Росії й тим історичним жертвам, які здійснив її народ. Цим вторгненням і своїми діями проти України з 2014 року, Росія порушила міжнародний порядок, заснований на правилах, насамперед Хартію ООН, котрий було створено після Другої світової війни, аби врятувати прийдешні покоління від жаху війни.

Ми зберігаємо єдність в нашому переконанні, що президент Путін не повинен перемогти в цій війні проти України. Це наш обов’язок перед пам’яттю усіх, хто боровся за свободу в ході Другої світової війни – продовжувати боротьбу сьогодні за народ України, людей у Європі й цілого світу».

У ході онлайн-зустрічі Зеленський наголосив, що Україна ставить собі за мету цілковите виведення російських військ і техніки з усієї території України в межах кордонів, визнаних світом.

У заяві розмістили обіцянку покарати воєнних злочинців режиму Путіна й самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Уперше на такому рівні всі лідери заявили, що самого Путіна й Лукашенка потрібно притягнути до юридичної відповідальності за злочини й агресію, відповідно до міжнародного права.

Усі лідери пообіцяли запровадити нафтове ембарґо на російську нафту, поступово відмовляючись від поставок якомога швидше. Крім того, найближчим часом партнери України планують запровадити додаткові санкції проти російських ключових банків, пропагандистів та членів російської еліти, наближеної до Кремля. Відповідно до заяви, Росія повинна опинитися в цілковитій економічній ізоляції від світу, аби не мати шляхів фінансування своєї злочинної війни та масового вбивства беззбройного цивільного населення.

Лідери G7 запевнили Україну, що будуть неухильно підтримувати владу й український народ у боротьбі проти російських окупантів. Крім того, партнери України обіцяють збільшувати обсяг і тип озброєння для оборони своєї території від загарбників.

Окремо в заяві зазначили підтримку в кібербезпеці, а також досягненні енергетичної та економічної безпеки України.

Лідери країн Групи семи пообіцяли масштабний пакет фінансової допомоги в найближчі тижні, а також обіцяють допомогти у відбудові України після війни через «Фонд солідарності з Україною», заснований в рамках нещодавніх консультацій з партнерами на конференції у Варшаві.

Відразу після зустрічі G7 уряд США анонсував нові санкційні заходи проти Росії, зокрема проти керівників російського «Сбєрбанку» і «Газпромбанку», російських пропагандистів з телеканалів «Пєрвий», «Росія 1», а також заборонили американським компаніям і громадянам надавати російським фізичним і юридичним особам послуги з аудиту і фінансового консалтингу.

У квітні лідери «Групи семи» пообіцяли Україні 24 мільярди доларів для післявоєнної відбудови і відновлення.

Із «Групи семи», Сполучені Штати та Велика Британія вже ухвалили рішення щодо заборони імпорту російської нафти та нафтопродуктів. Проте найбільші світові нафтотрейдери вже власноруч ухвалюють комерційні рішення не співпрацювати з російськими постачальниками й компаніями та поступово знаходять альтернативні ринки на Близькому Сході та деінде.

Європейська комісія пообіцяла в шостому пакеті санцій проти Росії відключення «Сбєрбанку» від міжнародної системи платежів SWIFT та поступову відмову від покупки російських нафти і нафтопродуктів. Але наразі країни ЄС ще не затвердили цей пакет санкцій, зокрема через опір Угорщини та ще кількох країн щодо нафтового ембарґо.

З нагоди Дня пам’яті жертв Другої світової війни і примирення президент Зеленський нагадав, як світ, об’єднавши зусилля на різних фронтах, зумів знищити зло. Однак він зазначив, що для українців гасло «Ніколи знову» тепер звучить як глузлива насмішка з огляду на те, які жахіття коїть в Україні країна, яку світова спільнота шанувала як самопроголошеного «антифашиста світу».

Новини