На автомобіль та безпілотник. «Караоке для перемоги» зібрали гроші для ЗСУ
- П'ятниця, 29 липня 2022
147 тисяч гривень вдалось зібрати у Польщі пісенному проєкту «Караоке для перемоги» від ТРК «Перший Західний». Частину грошей доклали до купівлі автомобіля, а за решту купили дрон для підрозділу львівської ТРО. Пісенний тур тривав впродовж 5-ти днів і відбувався у 5-ти містах Польщі: Хелмі, Замосці, Любліні, Жешуві, Томашеві Любельському.
Директорка телерадіокомпанії Ольга Цап розповіла у вечірньому ефірі «Першого Західного» про те, що мету проєкту вдалось досягнути.
«Передовсім ми хотіли подякувати польському народові за підтримку України. По-друге: ми мали на меті підтримати наших українців, які там перебувають. І третє: ми хотіли підтримати наших працівників: Віктора Біщука, Василя Яворського та Антона Лакізу, які сьогодні на фронті. Я вважаю, що місія виконана», – зазначила директорка.
Загалом, за її словами, проєкту вдалось зібрати 147 000 гривень, з яких – 32000 перерахували на авто, оскільки зі збором коштів на нього допомогли інші благодійники, і 112000 гривень пішло на Дрон Dji Mavic 3 combo.
Програмна директорка ТРК «Перший Західний» Юлія Грабова розповідає, що ідея влаштувати пісенний тур виникла спонтанно, як реакція вдячності для польського народу за ту допомогу і підтримку, яку вони надали нашим людям в перші тижні війни і продовжують надавати зараз. «Ми у кожному місті говорили зі сцени, що вдячні полякам за те, що у найважчі дні і тижні вони відкрили для українців не лише свої кордони, але насамперед свої домівки і серця, прийняли нас як рідних, а не як біженців чи переселенців», – каже вона.
Організатори цільово обирали ті міста, які є найближчі до кордону і які найбільше прийняли українців: Хелм, Замосць, Люблін, Жешув, Томашів Любельський. «Ми вирішили їхати саме з піснею тому, що пісня об’єднує. Також хотілося привезти полякам такої сильної, впевненої України. Крім того, ще однією нашою метою було провідати тих українців, які виїхали туди з початком вторгнення. Ми хотіли поспілкуватись з ними, поспівати, бо їм також важливо почути своїх», – говорить Юлія Грабова.
Як приймали у Польщі
Ідея пісенного туру настільки захопила ініціаторів, що від моменту її народження до реалізації пройшло трохи більше, як два тижні.
Дуже швидко відгукнулись і підтримали проєкт «Першого Західного» і постійні партнери – компанія PKP LHS (Linia Hutnicza Szerokotorowa), яка допомогла організувати комунікацію з польською владою.
«Я надзвичайно вдячна колективу PKP LHS за допомогу у реалізації цього проєкту. Без їх підтримки усе було б значно складніше, адже треба було отримати дозволи на проведення заходу, на місце, оскільки акції відбувались в кожному місті на центральних площах, дозвіл від поліції. Тобто, були певні організаційні моменти. Але все йшло злагоджено і ми розуміли, що нам треба таки це зробити», – продовжує Ольга Цап.
Польська сторона, за її словами, «Караоке для перемоги» зустріла дуже тепло. Учасники відчували підтримку на всіх рівнях. Їх постійно запитували, чи потрібна ще якась допомога, а проєкту пропонували для виступів найкращі місця.
Що показували і як бавились
Автори «Караоке на всі боки!» Іванна Савченко та Ярослав Антонійчук спеціально для цієї поїздки підготували не тільки українські, але й популярні польські пісні – «Hej, Sokoly!», «Wolność i swoboda», «Żono moja». Для глядачів також співали переможниця 1-ого студійного сезону проєкту «Караоке на всі боки» Василина Питлак та український музикант і радіоведучий Зіновій Карач. Володарем настрою та невтомним жартівником креативно спрацював відомий український шоумен Назар Бійчук. Усі учасники і організатори турне працювали на проєкті на волонтерський засадах.
«Але ми не просто співали і бавились в караоке, ми в кожному місті робили спеціальну відеопідбірку, де в сюжетах розказували про те, що відбувається в Україні, як зараз живе країна. Показували і Маріуполь, і кадри з Бучі, Києва, Чернігова. Крім того, ми розповідали про наших працівників, які зараз перебувають на війні не як журналісти, а як військовослужбовці», – розповідає Юлія Грабова.
Як готували ярмарки під час туру
Дуже допомогли в організації туру і збору грошей територіальні громади Львівщини і учасники програм «Першого Західного». Для ярмарку, який відбувався під час концертів, вони підготували цікаві хенд-мейд вироби та власну продукцію: одяг, іграшки, книги, смаколики.
«До нас на ефіри постійно приходять гості: представники місцевих громад, релокованого бізнесу, місцеві креативні люди, митці… І ми вирішили залучити їх до збору предметів для ярмарку. Одні з перших, до кого я звернулась, були дівчата з Ніжина, фірма-виробник тематичних м’яких іграшок. Вони виготовляють забавки – «Джавеліни», «Байрактари», пса «Патрона». Ці люди місяць були під окупацією, знають не з чужих слів, що таке війна, тому охоче відгукнулись на ідею і погодилась надати кілька іграшок», – розповідає програмна директорка.
Ці «Байрактари» і стали головними призами для учасників караоке. «Вони дуже гарно сприймались людьми. Дорослі люди на рівні з дітьми змагались за «Байрактари», прагнули їх «виспівати». Як би я знала, що буде така реакція, я би накупила багато таких іграшок», – сказала Юлія Грабова.
Щоб все було чесно, для збору грошей організатори уклали угоду з благодійною організацією «Карітас», працівники якої збирали кошти в спеціально опломбовані скриньки.
Найважливіші враження від конкурсу
За словами організаторів, поїздка була виснажливою, оскільки всім учасникам щодня доводилось працювати з 13.00 до 23-ої. А поміж тим були переїзди між містами. Також погода була часто непередбачуваною: то спека, то злива.
Через зустрічі з вимушено переміщеними українцями, непростою поїздка була і в емоційному сенсі. Було багато сліз: і радісних, і гірких. Але історії простих людей, за словами Юлії Грабової, це найцінніше, що вдалося здобути в цьому пісенному турі.
«Розчулювало, коли маленькі дітки, підходили до нас і просили в нас українські прапорці, які ми везли як сувеніри. Потім вони відходили вбік, і щоб ніхто не бачив, цілували цей прапор – це було дуже зворушливо. Був випадок в Любліні, коли жінка, яка дивилась наше відео, в одному з кадрів впізнала себе і каже: «Це ж я на львівському вокзалі, це я втікаю від війни», – пригадує програмна директорка.
«Ще вразила історія в Любліні, коли до фіналу караоке вийшли дві українки, але старша свій приз «Байрактар» вирішила віддати меншій учасниці. Оця взаємодопомога і єднання українців відчувались навіть на нашому маленькому майданчику», – додає Ольга Цап.
Відзнятий під час туру матеріал зараз монтується і ближче до Дня Незалежності в ефірі телеканалу можна буде побачити телеверсію «Караоке для перемоги».
А перед тим, 30 липня, ТРК «Перший Західний» та радіо «ПЕРШЕ» готують ще один благочинний захід – концерт з учасниками живих концертів Live for Life. Там також будуть збирати кошти на безпілотник для ЗСУ. Концерт буде відбуватись в клубі FESTrepublic, в укритті. Мінімальна вартість квитка – 200 гривень.
Вікторія Прихід
Новини
- Сьогодні
- 10 Вересня
- 09 Вересня
- Більше новин