На Київщині знайшли ще одне масове поховання близько 900 цивільних – Зеленський

Скрін з відео: ОП

Президент Володимир Зеленський сказав, що правоохоронці знайшли ще одне масове поховання близько дев’яти сотень цивільних осіб на території Київщини, яка перебувала під російською окупацією в березні.

Про це він заявив в інтерв’ю для польських ЗМІ, повідомляє Українська правда.

«Міжнародні інституції інколи, дійсно, повільно діють й іноді когось не можна знайти – я маю на увазі, не можна притягнути (до відповідальності) через брак тих чи інших доказів, хоча є свідки, хоча всі це бачили. Але тим не менш, вони ж забирають сліди (своїх злочинів) – пересувні крематорії, які росіяни завезли і спалили людей, трупи.

Але тим не менш, вони (слідчі) шукають і знаходять. Уявіть собі: було стільки вбитих, що, незважаючи, що вони спалили (частину трупів у крематоріях), знову знайшли могилу 900 людей у Київській області. 900 людей!

Скільки людей загинуло – ніхто не знає. Будуть наслідки, буде слідство, буде потім перепис населення. Треба ж знайти всіх цих людей (загиблих від рук російських окупантів) – ми ж не знаємо скільки!»

Президент додав, що українська влада обраховує, що близько 500 тисяч українців окупанти незаконно депортували до Росії.

Він запевнив, що українська прокуратура й правоохоронці безумовно знайдуть і засудять усіх російських окупантів, які причетні до злочинів проти цивільного населення. Проте для України важливо міжнародне визнання, що росіяни скоїли такі злочини й Росія має нести історичну відповідальність за цю злочинну війну.

Українська прокуратура ідентифікувала 10 російських окупантів, які катували й вбивали українців у Бучі.

23 квітня мер Бучі на Київщині Анатолій Федорук заявив, що в масових похованнях у Бучі знайшли 412 цивільних осіб, убитих російськими військовими.

У цілому в районах Київщини, які були під російською окупацією, слідчі знайшли близько 1100 тіл цивільних осіб у масових похованнях.

оренда квартири Львів

Новини