Німеччину «зламав» «Рамштайн», – експерт Максим Крапівний


Німеччина готова відмовитись від російської нафти до кінця року незалежно від того, чи такі санкції погодять в ЄС. Там продовжують укладати угоди з альтернативними постачальниками, і  впевнені, що зможуть вирішити проблеми з логістикою, що залишилися, протягом наступних шести-семи місяців.

Чому позиція проросійської Німеччини до українського питання змінилась, в ефірі «Першого Західного» розповів експертз міжнародних питань Максим Крапівний.

На його думку, передовсім на зміну стратегії повпливали дві важливі події.

«По-перше, це зустріч в Рамштайні. 40 країн зібрались і конкретно вирішили, як вони будуть допомагати Україні. По-друге: закон по ленд-ліз. Ці дві події свідчать про те, що західний світ поміняв стратегію бачення відносин з Росією. Якщо раніше вони думали, що може якось помирити Україну з Росією, то зараз Захід вибрав стратегію «удава»: плавного придушення Росії по всіх фронтах: нам дають зброю, посилюють санкції», – пояснює експерт.

Тобто, зміна геополітичного мейнстріму диктує свої умови: бути «білою вороною» не личить. Крім того, тисне громадськість, яка підтримує Україну. «Через перипетії із відмовою надавати зброю, почались навіть розмови із відставкою Шольца (канцлера ФРН-ред.), тому вони передумали», – вважає Максим Крапівний.  Як наслідок, до України найближчим часом мають приїхати танки і гаубиці від Німеччини.

Новини