Президентка Молдови: вибухи у Придністров’ї пов’язані з силами в регіоні

Фото: Слово і Діло

Вибухи у Придністров’ї та спроби ескалації пов’язані з силами всередині невизнаного регіону, які зацікавлені в дестабілізації ситуації.

Про це заявила президентка Молдови Мая Санду на брифінгу за підсумками засідання Вищої ради безпеки, пише Newsmaker.

«За наявною зараз інформацією, у спробах ескалації ситуації у придністровському регіоні задіяні сили придністровського регіону. Це сили, що виступають за війну, вони зацікавлені в дестабілізації ситуації», – сказала Санду, зазначивши, що молдавська влада продовжує збирати та вивчати інформацію.

Санду заявила, що Кишинів має інформацію про вибух на тираспольському аеродромі. Проте його причина владі Молдови невідома.

«Наш аналіз говорить про те, що є напруженість між різними силами всередині Придністров’я, які зацікавлені в дестабілізації ситуації. Це робить регіон уразливим та створює ризики для Молдови. Засуджуємо будь-які провокації та спроби залучити Молдову до дій, які можуть поставити під загрозу мир у країні. Кишинів, як і раніше, наполягає на мирному вирішенні придністровського конфлікту», – сказала Санду.

Вона підкреслила, що Кишинів не має жодних планів блокади Придністров’я і попросив громадян зберігати спокій і черпати інформацію з перевірених джерел.

Санду також закликала ЗМІ, лідерів громадської думки та політиків уникати провокаційних заяв.

Нагадаємо, 25 квітня вдень сталися вибухи у будівлі «міністерства держбезпеки» у Тирасполі, а наступного дня було підірвано вежу телетранслятора.

Після повідомлень про вибухи у невизнаному Придністров’ї на виїзд на підконтрольну молдовському уряду територію утворились автомобільні черги.

оренда квартири Львів

Новини