РФ має певний прогрес, оборона ЗСУ залишається ефективною – Інститут вивчення війни. Мапа боїв

Фото: ЗСУ

Останніми днями, хоч оборона України залишається ефективною, російські збройні сили мають певний прогрес у веденні бойових дій і готують «третю лінію оборони».

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW), інформує Українська правда.

За зібраними даними ISW повідомляє, що російські війська взяли під контроль понад 95% Луганської області і, ймовірно, їхньою метою є завершити захоплення Сєвєродонецька найближчими днями.

Ключові висновки експертів ISW:

Російські війська безуспішно намагалися просунутися на південний схід від Ізюма поблизу кордону Харківської та Донецької області.

Загарбники продовжили облогу Сєвєродонецька і, ймовірно, прагнуть повністю оточити район Сєвєродонецьк-Лисичанськ найближчими днями.

Вони наполегливо просуваються на південь і захід від Попасної до Бахмута, але темпи просування росіян, ймовірно, сповільнюватимуться, коли вони наближатимуться до самого міста.

Швидше за все, російські війська в окупованих районах південного напрямку готують «третю лінію оборони», щоб закріпити довгостроковий контроль над регіоном і готуватися до відбиття ймовірних майбутніх українських контрнаступів.

Новини