РФ планувала створити «народні республіки» у західних областях – СБУ

Скрін з відео СБУ

Кремль планував створити «народні республіки» у західних областях України, група почала роботу з повалення конституційного ладу ще влітку 2021 року.

Про це повідомляє Служба безпеки України.  

Один з учасників угруповання, який пішов на співпрацю зі слідством, розповів, що на нього вийшов відставний співробітник ворожої розвідки, який виявився організатором «схеми». Він заявив про намір створити нове народовладдя в Україні, і якщо чинна влада «сама не піде у відставку», то група перейде до силового сценарію.

Для захоплення влади угруповання мало завербувати 500 бойовиків. «Бажано, щоб це були люди із числа колишніх військовослужбовців. Особливо тих, які воювали в АТО», – розповідає чоловік.

Його завданням було ще й забезпечити зброєю цих бойовиків.

Втілення плану мало збігтися в часі з російським повномасштабним вторгненням в Україну, але мережу було викрито, а її учасників – затримано на початку березня.

Наразі спецслужба затримала організатора та ключових осіб в Івано-Франківській і Хмельницькій областях.

Один зі спільників співпрацює зі слідством. Він визнав свою вину та дав покази на організатора. Матеріали щодо нього за статтею 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу скеровано до суду.

оренда квартири Львів

Новини