США схвалили лікування поранених військових ЗСУ в американському госпіталі в Німеччині

Фото: Європейська правда

Міністр оборони США Ллойд Остін схвалив лікування поранених українських військових у військовому госпіталі Сполучених Штатів в Німеччині.

Про це повідомляє CNN, пише «Європейська правда».

План вперше після вторгнення Росії в Україну в лютому дозволить українським військовим лікуватися у регіональному медичному центрі Ландштуль, великому госпіталі в Німеччині, де роками лікують військовослужбовців США, які отримали поранення під час бою.

26 травня Остін дав усні вказівки розпочати лікування поранених українських військових. 29 червня Остін оформив їх в записці під назвою «Керівництво щодо медичного лікування поранених українських військовослужбовців».

Незважаючи на те, що план був остаточно затверджений майже місяць тому, Ландштуль досі не прийняв українських військовослужбовців для надання медичної допомоги. Офіційний представник Європейського командування США сказав CNN: «Ми не обслуговували українських військових у Ландштулі».

Чиновник сказав, що мета плану – усунути будь-яку бюрократичну тяганину, яка уповільнює процес надання лікування, якщо виникне така потреба. Він дозволяє лікування, якщо в Україні чи ближчій країні немає відповідного закладу. Ландштуль знаходиться приблизно за 1 000 км від українського кордону.

Як зазначається, це, мабуть, перший дозвіл на лікування українських військових у військових, а не цивільних лікарнях.

Наприкінці квітня двопартійна група конгресменів написала листа Остіну та держсекретарю Ентоні Блінкену, закликаючи адміністрацію зробити більше для підтримки «систем охорони здоров’я» в Україні та Польщі. Одним із прохань було «розширити» Регіональний медичний центр Ландштуль для лікування хворих і поранених українців. У листі також закликали адміністрацію надіслати броньовані машини швидкої допомоги та створити кілька військових польових госпіталів уздовж польсько-українського кордону.

«У вас є унікальна можливість продемонструвати американське лідерство, надаючи медичну підтримку українцям, що надихне інші країни НАТО наслідувати їхній приклад», – зазначили автори листа.

Новини