Україна закликала світ не допустити судилища над захисниками в Маріуполі

Фото:v-variant

Українська влада закликає світових лідерів і міжнародні організації не допустити незаконне судилище над українськими захисниками в Маріуполі й відвідати полонених в Оленівці і направити представників ООН та Червоного Хреста до місць, де утримуються полонені.

Про це йдеться в спільній заяві сил безпеки та оборони щодо полонених захисників Маріуполя

«Ми закликаємо увесь цивілізований світ не допустити анонсованого катами судилища у Маріуполі над українськими Захисниками та Захисницями. Вимагаємо негайно направити представників Організації Об’єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць, в яких утримують українських військовополонених, передусім – Оленівки», –-йдеться у заяві.

Сили безпеки та оборони України заявляють, що альтернативи не було: здача в полон була єдиним способом порятунку бійців, які перебували на заводі «Азовсталь» у травні.

«Операція з порятунку 2,5 тисяч захисників Маріуполя була єдиним можливим варіантом, щоб зберегти життя нашим Героям. Альтернативи на кшталт екстракшн не було. Стояв вибір: операція з порятунку чи загибель на «Азовсталі» насамперед тяжкопоранених, адже запаси необхідних медикаментів закінчувалися», – йдеться в заяві.

Першими під час обміну в червні вдалося врятувати тяжкопоранених: 144 особи, з яких 95 захисників Маріуполя, вже повернули. Більшість із них мали тяжкі поранення. Станом на зараз вони отримали необхідну медичну допомогу та реабілітацію.

«Усі державні інституції працюють над тим, щоб повернути Героїв Маріуполя та усіх українців, які перебувають у полоні ворога. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими продовжує працювати 24/7 для визволення українських Захисників та Захисниць із полону, розшуку осіб, які зникли безвісти за особливих обставин», – йдеться в зверненні.

Там наголошується, що Українська держава виконує зобов’язання щодо соціального захисту полонених військовослужбовців, тоді як РФ нехтує домовленостями, не визнає міжнародні норми та правила ведення війни. З огляду на це, питання обміну полоненими є складним і чутливим.

Нагадаємо, раніше радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, окупанти готують судилище над захисниками міста на 24 серпня і поспіхом перетворюють камерну філармонію на тюрму.

Новини