В Італії судитимуть співвітчизника за те, що пішов воювати найманцем на боці України

Фото:umoloda

Прокуратура Генуї оголосила звинувачення 19-річному громадянину Італії, прихильнику ультраправого руху «Каза Паунд» Кевіну Чьяппалоне, який вирушив воювати в Україну на боці Збройних Сил.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Заступник прокурор Генуї Марко Дзокко звинувачує Чьяппалоне в тому, що він є найманцем, який долучився до лав «Української Інтернаціональної бригади» (ймовірно, мається на увазі Інтернаціональний легіон).

Відділ загальних розслідувань і спеціальних операцій Італії (DIGOS) почав розслідування після інтерв’ю Чьяппалоне щотижневику Panorama, де він розповів, що вирішив допомогти в обороні України після заяв Владіміра Путіна про «денацифікацію».

Слідство зазначає, що 19-річний італієць не мав попереднього військового досвіду й виїхав з Італії у травні, ймовірно потрапивши до України через польський кордон. З його фото у соцмережах випливає, що після військової підготовки він потрапив на Донбас.

Наразі Чьяппалоне є єдиним підозрюваним у справі, але DIGOS не виключає, що в Україні можуть воювати інші громадяни Італії, а в країні може існувати «мережа вербувальників».

19-річний італієць є прихильником неофашистського руху «Каза Паунд», який налічує близько шести тисяч учасників. Він виник з групи сквотерів у Римі й деякий час безуспішно брав участь у парламентських виборах.

Учасники «Каза Паунд» сказали слідчим, що Чьяппалоне самостійно знайшов інформацію про долучення до українського спротиву через інтернет, дістався Польщі літаком, після чого автобусом поїхав до України.

Італійцю в разі доведення вини загрожує від двох до семи років позбавлення волі. Як уточнює ANSA, це перше звинувачення в «найманстві», висунуте громадянину Італії через участь у війні в Україні.

оренда квартири Львів

Новини