Венедіктова попросила, щоб українці, особливо влада, збавили темп щодо затриманого Шарія

Фото: Gre4ka.info

Генпрокурор Ірина Венедіктова просить українців, зокрема представників влади, збавити темп, позбутися зайвих емоцій щодо затриманого в Іспанії проросійського блогера Анатолія Шарія, щоб його не відмовилися видати Україні.

Про це вона написала у Фейсбук.

За її словами, Офіс Генерального прокурора сьогодні підтвердив Міністерству юстиції Королівства Іспанія наміри запитувати видачу Анатолія Шарія, який був затриманий іспанськими правоохоронцями 4 травня на підставі раніше направленого запиту про його тимчасовий арешт.

Однак вона попросила усіх небайдужих громадян утриматись від емоційних висловлювань на адресу затриманого підозрюваного у скоєнні держзради та порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками. Особливо просить поводити себе стримано представників влади: від правоохоронців до депутатів всіх рівнів.

Ірина Венедіктова пояснила, це важливо, тому що Шарій з великою ймовірністю скористається законним правом відмовитись від спрощеної процедури видачі до України, тобто від добровільної екстрадиції. Якщо саме так і відбудеться, то Анатолій Шарій із допомогою своїх юридичних радників може вдатися до використання різноманітних тактик захисту, в тому числі, спробують переконати компетентний суд у винятковій політичній основі притягнення його до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, 5 травня стало відомо, що в Іспанії затримали проросійського блогера Анатолія Шарія. СБУ підозрює його за двома статтями КК: ст. 111 (Державна зрада) і ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

оренда квартири Львів

Новини