Ворог змінив тактику атак України з Чорного моря – ВМС ЗСУ

Фото: Слово і Діло

Після того, як корабельне угруповання Чорноморського флоту РФ було відкинуто від українських берегів на відстань понад сотню кілометрів, ворог був змушений змінити тактику – розгорнув в Криму та у Херсонській області берегові ракетні комплекси «Бал» та «Бастіон» та перекидає додаткові сили на острів Зміїний.

Про це повідомляє ВМС ЗС України.

«У результаті наших активних дій по ураженню морських сил противника, корабельне угруповання чорноморського флоту рф було відкинуто від українських берегів на відстань більше сотні кілометрів.

Намагаючись відновити контроль над північно-західною частиною Чорного моря, противник був змушений змінити тактику:

розгорнув в Криму та у Херсонській області берегові ракетні комплекси «Бал» та «Бастіон»;

перекидає додаткові сили на острів Зміїний.

Залишається загроза нанесення ракетних ударів з морського напрямку. З початку вторгнення ворожі кораблі та підводні човни здійснили пуски більше 300-от крилатих ракет по українській території. Наразі інтенсивність ударів крилатими ракетами «Калібр» знизилась, в той же час противник почав бити по наземних об’єктах протикорабельними ракетами, основне призначення яких ураження бойових кораблів та суден.

Імовірно, це свідчить про те що рф використала значний обсяг сучасної ракетної зброї, та змушена застосовувати застарілі типи ракет, запасів якої достатньо для нанесення ударів по нашій території.

Угруповання орієнтовно із 30-ти кораблів та підводних човнів продовжують блокаду цивільного судноплавства. З початку повномасштабного вторгнення флот противника здійснив ураження 9 – ти цивільних суден, одне з яких затонуло. На жаль два цивільних моряка загинули.

Наразі в акваторії Чорного моря перебуває до 12 великих десантних кораблів, проте більше третини з них знаходяться в ремонті.

Після знищення силами Військово-Морських Сил Збройних Сил України 3-ох десантних катерів типу «Раптор» та десантного катеру типу «Серна», угруповання противника налічує до 15 – ти десантних катерів різного типу.

Військово-Морські Сили Збройних Сил України продовжують діяти в умовах переваги противника. Основні сили зосереджуються на обороні та деблокуванні українських портів, захисті морського узбережжя, підтриманні контролю за акваторією Дніпро-Бузького та Дністровського лиманів, річок Дунай та Дніпро, у тому числі в районі міста Київ та Чернігів. Кораблі, катери та підрозділи ВМС виконують важливі завдання щодо висвітлення надводної обстановки в інтересах застосування ракетної та артилерійської зброї та сприяють сухопутним військам на приморському напрямку.

Морська піхота, артилерійські підрозділи ВМС та морська авіація продовжують нищити ворога у складі угруповань Збройних Сил України.

Отже, обстановка в північно-західній частині Чорного моря залишається складною.

Ми позбавили чорноморський флот рф повного контролю над північно-західною частиною Чорного моря, яка перетворилась на «сіру зону». Разом з тим, противник перейняв нашу тактику, та намагається повернути контроль на північно-західною частиною Чорного моря за рахунок берегових ракетних комплексів та крилатих ракет повітряного базування.

Зберігається ризик висадки тактичного десанту та диверсійно-розвідувальних груп на одеське узбережжя, особливо в сприятливих погодних умовах літньої пори.

Крім того, міноборони рф імітує організацію так званих гуманітарних коридорів начебто для виведення цивільних іноземних суден з українських портів. Намагання зіграти на гуманності, насправді може бути нічим іншим як можливістю ворожим кораблям наблизитися до нашого узбережжя під прикриттям цивільних суден.

Країна-агресор не може бути гарантом безпеки, адже з перших днів повномасштабного вторгнення, в порушення норм безпеки цивільного судноплавства та міжнародного гуманітарного права, РФ вчиняла обстріли іноземних цивільних суден. Україна є незалежною, демократичною і правовою державою, яка дотримується норм міжнародного права, у тому числі міжнародного морського права.

Дійсно безпечними маршрутами можуть бути лише ті, які узгоджені міжнародними договорами, де гарантами безпеки виступають цивілізовані країни.

Військово-Морські Сили Збройних Сил України, керівництво держави вживають заходи щодо деблокування морських портів України та організації поставок української продукції до країн, які її потребують.»

Новини