ЄС готує відповідь на зупинку поставок газу РФ в Польщу та Болгарію

Фото: DW

Зупинка «Газпромом» в односторонньому порядку поставок газу споживачам у Європі є черговою спробою Росії використати газ як інструмент шантажу.

Про це йдеться в оприлюдненій у середу заяві глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, повідомляє «Європейська правда».

«Це невиправдано і неприпустимо. І це ще раз свідчить про ненадійність Росії як постачальника газу. Ми готові до такого сценарію. Ми тісно контактуємо з усіма державами-членами.

Ми працюємо над забезпеченням альтернативних поставок та найкращих можливих рівнів зберігання по всьому ЄС», – заявила фон дер Ляєн.

Вона зазначила, що держави-члени розробили плани на випадок непередбачених обставин саме для такого сценарію.

«Наразі відбувається засідання координаційної групи щодо газу. Ми плануємо нашу скоординовану відповідь ЄС.

Ми також продовжимо роботу з міжнародними партнерами, щоб забезпечити альтернативні потоки», – зазначила глава Єврокомісії.

Вона додала, що продовжить працювати з європейськими та світовими лідерами для забезпечення безпеки енергопостачання в Європі.

Російський монополіст «Газпром» повідомив, що 27 квітня повністю призупинив постачання газу болгарській компанії «Булгаргаз» та польській PGNiG у зв’язку з несплатою в рублях.

Напередодні польські ЗМІ повідомили, що Росія припиняє постачання газу до Польщі.

У відповідь прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький висловив впевненість, що Польща здатна вже зараз повністю замінити російський газ.

Про припинення постачань російського газу з 27 квітня заявили у Міністерстві енергетики та вугілля Болгарії.

оренда квартири Львів

Новини