Правові консультації

Добросовісний набувач. Чи захистить новий закон власників майна?


Переваги та недоліки Закону України «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача» від 12 березня 2025 р., який набрав чинності  9 квітня 2025 р.

– Про посилення захисту добросовісних набувачів, обмеження можливості віндикації, удосконалення критеріїв добросовісності, запровадження презумпції добросовісності набувача, нові можливості для реалізації принципу публічної достовірності реєстрів, зниження правових ризиків для набувачів (покупців).

– Про послаблення захисту прав первісних власників, ризики легалізації шахрайських схем, складнощі з доведенням недобросовісності, перекладання ризиків на первісних власників, можливості зловживань з боку реєстраторів.

– Про заборону для територіальних громад для витребування майна від добросовісного набувача, коли минуло більше 10 років з моменту реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно права власності на таке майно. Чи це буде це можливістю для легалізації результатів рейдерських захоплень?

– Як органи місцевого самоврядування будуть компенсувати вартість майна добросовісному набувачеві? Як буде витребувуватись нерухоме майно від добросовісного набувача і  вноситиметься його вартість на депозитний рахунок суду?

– Наші поради та чек-лист для добросовісного набувача (покупця) рухомого та нерухомого майна.

«Правові консультації» з Ярославом Жукровським на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь