Відомі львів'яни

Борис Ґудзяк


Митрополит Української греко-католицької церкви, голова Філадельфійської архиєпархії у США, громадський діяч, провідний науковець у галузі церковної історії, президент Українського Католицького Університету у Львові.

Борис Ґудзяк народився 1960 року в Сиракузах, штат Нью-Йорк, в українській родині, що емігрувала до США після Другої світової війни. Бакалаврський ступінь з філософії та біології здобув 1980 року в Сиракузькому університеті та одразу ж розпочав навчання в Римі під проводом патріарха Йосифа Сліпого.

Після вивчення богослов’я в університеті папи Урбана, повернувся до Америки. Там розпочав працю над докторатом зі славістики та візантиністики в Гарвардському університеті, який успішно захистив 1992 року. Цього ж року переїхав до Львова, де заснував Інститут Історії Церкви, директором якого був до 2002 року.

1993 року очолив Комісію з відновлення Львівської Богословської Академії – духовного навчального закладу заснованого митрополитом Андреєм та зруйнованого радянською владою.

Від 1995 до 2000 року працював її віцеректором, а з 2000 по 2002 – ректором. 2002 року Академія була реорганізована в Український Католицький Університет, і отець Борис Ґудзяк став його першим ректором.

Священичі свячення отримав в листопаді 1998 року. 2012 року був призначений єпископом для українців-католиків в Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії. Також є членом Постійного Синоду Української Греко-Католицької Церкви.

У 2019 році папа Франциск призначив владику Бориса Ґудзяка Архиєпископом-Митрополитом Філадельфійським УГКЦ в США.

Є автором багатьох наукових праць, серед яких його докторська дисертація “Криза і реформа: Київська митрополія, Царгородський патріархат і генеза Берестейської унії” та різних статей у європейських та північноамериканських наукових журналах. Також дописує до суспільних видань, коментуючи на політичні, суспільні та релігійні теми.

Владика Борис був активним учасником Революції Гідності 2013–2014 років.

А 2015 року владика Борис отримав орден кавалера Почесного Легіону – найвищу нагороду Французької Республіки. 

Почесний громадянин Львова. Пластун, голова наглядової ради скаутської організації “Пласт”.

“Відомі львів’яни” на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь