Відомі львів'яни

Павло Римлянин


Львів серед інших міст України вирізняється насамперед своїм унікальним архітектурним ансамблем у центрі міста, який був здебільшого створений у XVI-XVIII століттях. І у цих шедеврів є свої творці. Одним з них був Павло Римлянин – архітектор, який подарував Львову значну кількість його “візитівок”.

Перша згадка про архітектора, що збереглася у Львівських архівах, датується 1585 роком. Бо саме цього року він офіційно отримав громадянство у Львові. 

Після цього був зарахований до цеху будівельників. Його кар’єра стрімко зростала, у 1612 році він був уже старшим цеховим майстром. Це свідчить, що він мав великий досвід та знання. У нього навчалися багато місцевих  будівельників та архітекторів.

Серед його “візитівок” Львова:

– вежа Корнякта (її він будував разом із Петром Барбоном),

– Успенська церква (розробив креслення та план будівництва),

– костел Бернардинів (разом із ченцем-бернардинцем),

– Венеційська кам’яниця, що на Площі Ринок, 14 (була збудована Римлянином за участю Павла Щасливого у 1589 році для консула Венеції у Львові Антоніо Массарі);

– каплиця Кампіанів – одна з найяскравіших пам’яток ранньомодерного Львова (потрапити до неї можна лише зсередини храму);

– Італійський дворик – пам’ятник архітектури епохи Відродження, був зведений у 1580 році, його авторами стали італійські архітектори Петро з Барбони та Павло Римлянин.

“Відомі львів’яни” на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь