Активністю на Куп’янському напрямку росіяни намагаються поставити наші війська в ситуацію пату – військовий експерт


Українські війська просуваються на напрямках Новоданилівка-Новопрокопівка та Мала Токмачка-Вербове. Намагаються закріпитися на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження артилерією по виявлених цілях противника.

Таке просування, втім, не означає, що наприкінці вересня ми зможемо бути біля Бердянська. Так вважає військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Про це він розповів в програмі «Головне за день» на «Першому Західному».

«В Роботине було сконцентрована лінія оборона – так звана лінія Суровікіна. Це три лінії «зубів дракона», велика кількість мінних полів. Я завжди зазначаю про густину мінних полів, оскільки багато наших громадян сумніваються. Наші військові відзначають таку чисельність 1500 мін на кожен квадратний кілометр. Це колосальний рівень і це впливає на просування наших військових. Але судячи з офіційних заяв, там лінія прорвана, ж є просування. Але це не означає, що наприкінці вересня місяця ми вже будемо на узбережжі Бердянська. Якщо це буде – буде супер, але треба розуміти,що росіяни там є, сили в них є», – наголошує Іван Ступак.

Гарячим  залишається і Куп’янсько-Лиманський напрямок. На думку військового експерта, це пов’язано з тим, що росіяни мають на меті зробити українським  військам «шпагат», відволікаючи їх з півдня, щоб за якийсь час виникла патова ситуація.

«Патова ситуація –  це коли наші військові всі свої резерви задіяли, коли на півдні вже зупинились, не маємо можливості наступати, на сході  росіян зупинили. Що робити далі? Росіяни кажуть: «А давайте перемовини». Тобто, це великий розрахунок створити ще одну точку напруги  і змусити нас спалити всі свої резерви. Але як ми бачимо, частково резерви для стримування росіян задіяли, але просування на півдні продовжується», –-зазначає  Ступак.

оренда квартири Львів

Новини