Більше 4 тисяч українців вважають безвісти зниклими, – Олег Котенко

Фото: Єлизавета Серватинська

4,5 тисячі українців вважаються безвісти зниклими. В уряді заявляють, що названа кількість не повною мірою відображає масштабів проблеми, оскільки велика кількість українських громадян наразі не мають можливості звернутися до органів державної влади. Особливо це стосується тимчасово окупованих територій України. 

Пошуком зниклих займається Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко та його Офіс.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«Ми вже знайшли близько 3 тисяч людей. Більша частина цих людей знаходиться у полоні. З ними не було зв’язку. Зараз цифра тих, хто перебуває в розшуку – близько 4,5 тис. осіб»,  – говорить уповноважений.

За його словами, від травня на «Гарячу лінію» Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин надійшло вже більше 40 тис. звернень. Їх так багато, бо це повторні дзвінки і часто одну людину розшукують декілька родичів.

Посадовець пояснив алгоритм звернення про пошук зниклого безвісти.

«Передовсім треба звернутись до Нацполіції з заявою про безвісти зниклу людину. Тут же здати ДНК-експертизу.  Другий крок – це звернутись до Національного інформаційного бюро, яке збирає всю інформацію і обмінюється нею з російською стороною. Якщо людина знаходиться в полоні , то Росія це підтверджує через Червоний Хрест. І третій крок – звернутись до Офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, тобто до нас. Якщо людина 15 діб не виходить на зв’язок – тоді ми починаємо пошук», – розповідає Олег Котенко.

Він не рекомендує спілкуватись з російською стороною, оскільки там просять скинути фото, документи, гроші. Часто трапляється, що це просто шахраї, які хочуть заробити на людському горі, каже посадовець.

Координатори з питань осіб, зниклих безвісти вже працюють у кожному регіоні України. На Львівщині такий посадовець приймає в «Будинку воїна», за адресою: вул. Тараса Бобанича, 1а ( колишня вул. Володимира Короленка, 1а -ред.).

Новини