Британська розвідка відзначила легітимізацію в РФ ПВК «Вагнер», яка стала ключовою у війні

Фото: росЗМІ

Британська розвідка стверджує, що приватна військова компанія «Вагнер» має у підпорядкуванні до 50 тисяч бойовиків, задіяних у війні в Україні, і таким чином вона стала ключовим компонентом військової кампанії РФ.

Про це йдеться у розвідувальному огляді міноборони Британії, пише «Європейська правда».

Британська розвідка звертає увагу на те, що останнім часом ПВК «Вагнер», яка раніше перебувала «в тіні», усе більше виходить у публічний простір.

Так, 27 грудня 2022 року в російському Єдиному державному реєстрі з’явилася інформація про те, що група «Вагнер» офіційно зареєструвалася як юридична особа. Основним видом діяльності група оголосила «консультування з питань управління»; жодної згадки про бойові послуги не було.

«Наразі не зрозуміло, якою мірою «Центр ПВК Вагнера» буде використовуватися для управління воєнізованою діяльністю «Вагнера». Приватні військові компанії (ПВК) залишаються в Росії поза законом, незважаючи на тривалі дискусії про реформування законодавства» – йдеться в огляді.

Зазначається, що власник «Вагнера» Євгеній Пригожин, ймовірно, частково фінансував організацію за рахунок завищених державних контрактів, укладених з іншими його компаніями.

«Реєстрація продовжує напрочуд швидкий розвиток публічного профілю традиційно непрозорої групи. Пригожин визнав, що заснував «Вагнера» лише у вересні 2022 року; у жовтні 2022 року вона відкрила глянцеву штаб-квартиру в Санкт-Петербурзі» – йдеться в огляді.

«Вагнер» майже напевно зараз командує до 50 000 бойовиків в Україні і став ключовим компонентом української кампанії. Реєстрація, ймовірно, має на меті максимізувати комерційну вигоду Пригожина і надалі легітимізувати організацію, яка набуває все більшого розголосу» – стверджує британська розвідка.

Як повідомлялося, група сербських і проукраїнських активістів у Сербії подали в четвер позов проти російської приватної військової компанії «Вагнер», звинувативши її у вербуванні сербів для участі у війні в Україні.

Новини