Чорноморський флот РФ починає втрачати свій потенціал  – військовий експерт

Фото: news.liga.net

Найбільший удар по флоту РФ за час війни. Так атаку по Чорнорморському флоту в Севастополі, де були пошкоджені російський підводний човен «Ростов-на-Дону» і військовий корабель «Мінськ», назвали військові джерела Sky News. Дуже вдалою і добре спланованою операцією вважає її і капітан 1 рангу запасу ВМС ЗС України, стратегічний експерт компанії «Соната» Андрій Риженко.

В ефірі програми «Головне за день на «Першому  Західному» він розповів про особливості та наслідки українських атак по Чорноморському флоту.

Зокрема, він нагадав, що влучання відбулось в сухий док Сєвморзаводу, який знаходиться майже в центрі міста Севастополь.

«Док – великий, як басейн. Має довжину 200 метрів, глибину 20 метрів. Туди можуть заходити кораблі. Потім опускається така гребля, відкачується вода і можна ремонтувати підводну частину. Так відбувався ремонт «Мінська» і підводного човна, і він був на завершальній стадії. Як видно на відео, що «гуляє» Інтернетом, корпус корабля, фактично, вже пофарбований, готовий до спуску. Підводний човен теж перебував на фінальній стадії. І ракета вразила туди. І там дуже пошкоджена надбудова. Так розумію, що цей вибух викликав пожежу внутрішніх відсіків корабля, тому, швидше за все, корабель не буде відновлений. Він вже досить старенький. Йому вже понад 40 років», – зазначає Андрій Риженко.

Крім того, корабель будувався в Польщі, а тому потрібних запчастин від виробника Росії не вдасться імпортувати. Так само, на його думку, важко полагодити буде і підводний човен, оскільки відремонтувати його можуть лише на підприємстві виробника – а це Санкт-Петербург, куди доставити цей човен – дуже важко.

Таким чином, резюмує капітан, знищено вже 3 з 13 десантних кораблів РФ. Що ж до підводних човнів, то таких, як «Ростов-на-Дону», було 4.

«Ці втрати не фатальні, але суттєві. І ми можемо вийти на той рубіж, коли Чорноморський флот свій потенціал, фактично, втратить», – говорить експерт.

Відчутною для росіян може бути і тимчасова втрата ракетного корабля «Самум», якого пошкодив український морський дрон «Морський малюк». Це, за словами Риженка, відносно новий корабель. Він був побудований на початку 2000-х.  У нього є 8 ракет «Москіт», швидкість яких дорівнює трьом швидкостям звуку. Вони ними могли стріляти по суднам, які можуть заходити в українські порти.

«Так розумію, що один дрон його пошкодив. Бо є інформація, що його дотягнули до Севастополя. Але він притонув на один бік, набрав багато води. Для корабля це дуже погано тому, що всі агрегати, електричне обладнання, які в ньому знаходяться, виходить з ладу і його, як правило, треба замінювати. Включаючи кабельтраси, яких є багато в кораблі. Це дуже складна і дороговартісна процедура», – підкреслює Андрій Риженко.

оренда квартири Львів

Новини